New York
75°
Clear
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
81%
30.17
SunMonTue
91°F
91°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Kaczyński: nasz cel – zbudować wspólnotę na podstawie tradycyjnych wartości

12.10.2022

Naszym celem jest zjednoczyć nasz naród na podstawie tradycyjnych polskich wartości i po prostu zdrowego rozsądku – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Puławach (Lubelskie). Zapewnił, że nie jest celem PiS jedynie wybory wygrać i zmiażdżyć przeciwnika.

W środę podczas spotkania w Puławach Kaczyński podkreślił, że to najważniejszy cel wobec bardzo groźnych perspektyw rozwoju wojny tuż za naszą wschodnią granicą – dużo bliżej, niż dzisiaj.

„Tutaj jest potrzeba dobrej woli wszystkich, którzy chcą, by Polacy byli wspólnotą, wspólnotą realną – nie tylko w jakichś momentach uroczystych, tylko byli wspólnotą na co dzień” – podkreślił prezes PiS. Zaznaczył, że chodzi również o wspólne działanie całego państwa – rządu, ale również samorządów i o to „by wspólnota między nami wszystkimi była bardziej ścisła”.

„A w każdym razie, żeby się nie cofała, by ten podział nie był coraz mocniejszy, coraz szerszy” – zaznaczył prezes PiS.

Podkreślił, że PiS zawróciło już kraj z procesu rozbrajania się, ale ciągle nie może zaleźć klucza do integracji. „Ale nawet jeżeli do wyborów – zwycięskich mam nadzieję, wierzę w to głęboko – tego klucza nie odnajdziemy, to będziemy go szukać dalej. To jest nasz cel. Bo naszym celem nie jest wygrać tę bitwę i zmiażdżyć przeciwnika” – mówił.

„Naszym celem jest zjednoczyć nasz naród na podstawie, na fundamencie, tradycyjnych polskich wartości i po prostu zdrowego rozsądku” – powiedział lider PiS. (PAP)

autorzy: Aleksander Główczewski, Gabriela Bogaczyk

ago/ gab/ mrr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner