New York
75°
Rain Shower
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
82%
30.17
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Kaczyński: nie byłbym dzisiaj w rządzie od dłuższego czasu, gdyby nie wojna na Ukrainie

14.06.2022

Nie byłbym dzisiaj w rządzie od dłuższego czasu, gdyby nie wojna na Ukrainie – powiedział wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński, pytany o dalszą obecność w rządzie. „Poproszę o cierpliwość, sprawa jest można powiedzieć do rozważenia” – dodał.

Kaczyński w Programie Trzecim Polskiego Radia był pytany o jego dalszą obecność w rządzie. „Jeszcze poproszę o cierpliwość, jeszcze troszeczkę cierpliwości” – odparł.

„Sprawy przyszłe i niepewne nie powinny być omawiane” – dodał.

Szef PiS zwrócił uwagę, że już dawno odszedłby z rządu, gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie. „Ja nie byłbym dzisiaj w rządzie od dłuższego czasu, gdyby nie ta wojna. Wojna trwa, zobaczymy” – powiedział.

„Ale sprawa jest można powiedzieć do rozważenia” – przyznał Kaczyński.

Szef PiS pytany kilka dni temu przez PAP o odejście z rządu, zwrócił uwagę, że od dawna mówił, iż „przy takiej dużej aktywności – jako szefa partii, niepołączalne jest to z byciem wicepremierem”. „Nie chcę być wicepremierem, który głównie zajmuje się działalnością partyjną, a przynajmniej 70-80 proc. czasu temu poświęcam. W bardzo krótkim czasie już z tej funkcji zrezygnuję” – zapowiedział, nie zdradzając jednak konkretnego terminu. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mrr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner