New York
52°
Fair / Wind
6:19 am7:33 pm EDT
20mph
61%
29.53
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Kaczyński: Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi 

11.12.2022

Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi i i jest z tego dumne; polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło, daliście radę w tym trudnym czasie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę w Przysusze (woj. mazowieckie) zwracając się do rolników i mieszkańców wsi.

„Dzisiejsze zgromadzenie nie jest przypadkiem. Jest wynikiem czegoś co mówiliśmy od dawna, a co dzisiaj jest faktem. Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi. I jest z tego dumne. I ja jestem z tego dumny” – powiedział Kaczyński podczas spotkania „Zgromadzenie Polskiej Wsi”.

Jak mówił, z polskiej wsi można być dumnym z powodu tego co „w szczególności dzieje się w naszym kraju w tych ostatnich bardzo trudnych latach”. „Otóż można powiedzieć – polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło, daliście radę w tym trudnym czasie” – powiedział prezes PiS.

Dodał, że „polska produkcja rolna zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe i rosnący eksport”. „W tym roku powinien on wyraźnie przekroczyć 40 miliardów euro. To już naprawdę jest sporo. To jest wielkie osiągnięcie tego wszystkiego, co jest na polskiej wsi i wokół polskiej wsi” – powiedział Kaczyński.

Jak mówił, „fundamentem tej machiny są polscy rolnicy, polskie gospodarstwa rolne i ziemia, którą uprawiają często od dziada pradziada”. „To jest właśnie to, co tak bardzo wieś łączy z polską historią, bo jak już tutaj powiedziano 40 proc. Polaków mieszka na wsi, a jeszcze więcej ze wsi pochodzi” – powiedział szef PiS. Dodał że Polska jest państwem, którego naród wywodzi się w ogromnej mierze ze wsi. „Stąd tradycja polskiej wsi, jej kultura, jest ogromnie ważna” – podkreślił Kaczyński. (PAP)

Autorzy: Bartłomiej Figaj, Rafał Białkowski

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner