New York
77°
Fair
5:28 am8:18 pm EDT
13mph
34%
30.05
TueWedThu
72°F
73°F
81°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Kalifornia pierwszym stanem, który funduje bezpłatne posiłki dla wszystkich uczniów

16.08.2022

Kalifornia stanie się pierwszym stanem, w którym uczniowie będą otrzymywali bezpłatne posiłki. W ramach programu Universal Meals Program bezpłatne posiłki w szkołach staną się w Kalifornii powszechne już w tym roku szkolnym – podaje abc news.

Według Feeding America około 13 milionów dzieci (1 na 6) mogło doświadczyć braku bezpieczeństwa żywnościowego w 2021 roku. Program Universal Meals Program pojawia się w kluczowym momencie, kiedy po pandemii wzrasta inflacja, odzwierciedlająca w dużej mierze wzrost cen żywności.

Kalifornia jest pierwszym stanem, który zaoferuje bezpłatne posiłki dla 6 milionów uczniów w szkołach w Golden State. Finansowanie przedsięwzięcia jest możliwe m.in. dzięki rekordowej nadwyżce budżetowej Kalifornii i porozumienia budżetowego Assembly Bill 130, podpisanego przez Gavina Newsoma w zeszłym roku.

Program Universal Meals ma opierać się na podstawach federalnego National School Lunch Program (NSLP) i School Breakfast Program (BSP).

„Wiemy, że wiele dzieci w Kalifornii nie ma zagwarantowanego jedzenia [w szkole], a jeśli jesteś głodny, nie możesz się dobrze uczyć” – powiedziała senator Nancy Skinner, która pracowała nad wdrożeniem programu, dla EdSource w zeszłym roku.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner