New York
75°
Partly Cloudy
5:42 am8:22 pm EDT
7mph
63%
30.04
SunMonTue
88°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Kalifornijskie przepisy dotyczące aut elektrycznych mogą pojawić się w innych stanach

05.09.2022

Zgodnie z ustawą o czystym powietrzu, stany muszą przestrzegać standardów rządu federalnego dotyczących emisji spalin. Mogą jednak przynajmniej częściowo przyjąć surowsze przepisy Kalifornii.

Chodzi o ustawę, która wymaga by wszystkie nowe samochody osobowe, pickupy i SUV-y były elektryczne lub napędzane wodorem do 2035 roku.

Wszelkie źródła mówią, że przepisy te przyjmą również Waszyngton, Massachusetts, Nowy Jork, Oregon i Vermont.

Znacznie większy sprzeciw pojawił się w Kolorado i Pensylwanii, które nie chcą wprowadzać nowych zasad. Polityczny sprzeciw pojawił się również w Minnesocie oraz Wirginii, w której naprzeciw przepisom stanęła partia republikańska.

Urzędnicy Minnesota Pollution Control Agency twierdzą, że stan musiałby rozpocząć całkowicie nowy proces tworzenia przepisów, aby przyjąć zmiany kalifornijskie. Mimo wszystko, stan zmierza do zwiększenia liczby pojazdów elektrycznych i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Obecnie pojazdy elektryczne stanowią 2,3% wszystkich sprzedanych pojazdów w Minnesocie. Zainteresowanie konsumentów jednak cały czas rośnie.

Regulatorzy z Oregonu przyjmują publiczne komentarze do 7 września na temat tego, czy przyjąć nowe standardy kalifornijskie. Jak zapowiedziała administracja demokratycznego gubernatora Jareda Polisa, regulatorzy z Kolorado, również nie będą podążać za zmianami.

Pensylwania rozpoczęła w ubiegłym roku proces regulacyjny, aby w pełni dostosować się do przepisów kalifornijskich. Po czasie jednak z tego zrezygnowano.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner