New York
46°
Sunny
6:55 am4:31 pm EST
9mph
43%
30.07
SunMonTue
59°F
54°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Kanada: Trwa obława na uzbrojonych mężczyzn; jeden z nich zabił co najmniej 10 osób

05.09.2022

W kanadyjskiej prowincji Saskatchewan trwa obława na dwóch mężczyzn; jeden z nich zabił w niedzielę co najmniej 10 osób – poinformowały kanadyjskie media.

Wskutek ataków co najmniej 15 osób zostało rannych.

Poszukiwani są dwaj mężczyźni – 31-letni Damiena Sanderson i rok młodszy Myles Sanderson, którzy są uzbrojeni i niebezpieczni. Pokrewieństwo pomiędzy nimi nie jest jasne. Według policji mężczyźni są prawdopodobnie w Reginie – mieście będącym stolicą prowincji – tam ich ostatnio ostatnio widziano, poinformowały lokalne media.

Zastępca komisarza Royal Canadian Mounted Police (RCMP) Rhonda Blackmore powiedziała, że zabitych i rannych znaleziono w 13 miejscach na terenie James Smith Cree Nation i we wsi Weldon, w społeczności liczącej około 200 osób na północny wschód od Saskatoon w prowincji Saskatchewan. Dodała, że niektóre ofiary zostały zaatakowane z premedytacją, a inni przypadkowo. Wezwała podejrzanych do oddania się w ręce policji.

W okolicy ogłoszono w niedzielę stan wyjątkowy.

„To byli nasi krewni, przyjaciele. W większości wszyscy jesteśmy tu spokrewnieni, więc jest to dość trudne” – powiedział Calvin Sanderson, jeden z przywódców lokalnej społeczności. Tej zbieżności nazwisk z poszukiwanymi media również nie wyjaśniają.

W niedzielę o 7.12 rano lokalnego czasu policja w Saskatchewan ogłosiła alert w związku z informacjami o atakach nożem. 45 minut później RCMP opublikowała nazwiska oraz wizerunki mężczyzn podejrzewanych o ataki, ich zdjęcia i numer rejestracyjny samochodu, którym mogą się poruszać. Alert zalecający pozostanie w domu, nie podchodzenie do podejrzanych osób, niezabieranie autostopowiczów i niepodawanie, gdzie zauważono patrole policyjne, rozszerzono po południu na sąsiednie prowincje – Manitobę i Albertę. (PAP)

sm/ tebe/

arch.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY