New York
48°
Clear
7:09 am5:08 pm EST
6mph
45%
30.34
SunMonTue
52°F
48°F
37°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Turystyka

Karaiby – bezpośrednio LOT-em

03.10.2022

Polskie Linie Lotnicze LOT nawiązały współpracę z amerykańskim przewoźnikiem Jet Blue, powiększając tym samym siatkę swoich połączeń. W ramach porozumienia „interline” pasażerowie z Polski polecą na jednym bilecie np. na Karaiby, także do San Francisco, Palm Beach czy do Bostonu.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski poinformował o tej decyzji na śniadaniu prasowym w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, w poniedziałek, 3 października – dzień po 85. Paradzie Pułaskiego. W kameralnym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele mediów polskich i polonijnych. Polonię amerykańską reprezentował „Nowy Dziennik”.

Prezes Milczarski zaznaczył, że sfinalizowanie projektu współpracy z jednym z wiodących amerykańskich przewoźników oznacza uatrakcyjnienie oferty LOT-u, czyli zwiększenie liczby kierunków lotów. W ramach porozumienia pasażerowie będą mogli wybrać dowolne lotnisko, znajdujące się w siatce połączeń Jet Blue, i odbyć podróż na jednym bilecie.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski z Joanną Macioszek, szefową Działu Marketingu w „Nowym Dzienniku”

Jet Blue to siódma największa linia lotnicza w USA pod względem przewozu pasażerów, określająca się również jako linia „low cost”.

Podczas poniedziałkowego spotkania Rafał Milczarski podkreślił również długą obecność Polskich Linii Lotniczych LOT w służbie Polakom, „Jesteśmy sercem z Polonią już od 50 lat” – stwierdził i dodał, że „Polacy po wejściu na pokład naszych samolotów czują się tak, jakby już przekroczyli granicę Polski”. Prezes z dumą zaznaczył także coroczne uczestnictwo LOT-u w październikowej Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, a także w Chicago, gdzie parada polonijna odbywa się w maju. Zachęcał do korzystania z oferty polskich linii lotniczych i dziękował za dotychczasowe zaufanie do LOT-u.

JM

FOTO: ARCH. JOANNY MACIOSZEK

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY