New York
54°
Clear
6:47 am7:15 pm EDT
1mph
32%
30.04
TueWedThu
52°F
54°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka

Kathy Hochul bezwzględnie tępi przestępczość. Niektóre zabawki staną się nielelgalne

17.08.2022

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul podpisała ustawę, wymierzoną w pistolety-zabawki, które do złudzenia przypominają prawdziwą broń. Według pomysłodawców nowych przepisów, ustawa pomoże walczyć z przestępczością w Nowym Jorku.

Jak podaje Fox News – nowe prawo wymaga, aby pistolety zabawkowe były pomalowane na jasne kolory, takie jak biały, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, różowy, fioletowy. Zgodnie z nowymi przepisami dopuszczalne jest, aby pistolety-zabawki były całkowicie przezroczyste. Pistolety zabawkowe, które są czarne, niebieskie, srebrne lub aluminiowe, są będą zabronione na terenie stanu Nowy Jork.

Według danych biura gubernatora, od 1994 r. w stanie Nowy Jork doszło do 63 strzelanin, spowodowanych pomyleniem replik broni z prawdziwą bronią. Dane mówią także, że 8 z tych strzelanin zakończyło się śmiertelnie.

Podobne przepisy obowiązują już w Nowym Jorku. Ustawa nie będzie miała zastosowania do pistoletów-zabawek używanych podczas przedstawień teatralnych.

Ustawa została podpisana przez Hochul we wtorek, wejdzie w życie po 90 dniach od tej dany.

Takie samo prawo funkcjonuje już w mieście Nowy Jork. Przepisy zostały wprowadzone w 2015 roku w wyniku umowy prokuratora generalnego Erica Schneidermana z 30-stoma sprzedawcami detalicznymi, oferującymi zabawki, które wyglądały jak prawdziwa broń. Nowojorskie prawo wymagało do tej pory, aby sprzedawane repliki nie miały koloru czarnego, niebieskiego, srebrnego ani aluminiowego.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY