New York
52°
Clear
6:55 am4:31 pm EST
8mph
43%
29.99
SunMonTue
59°F
52°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Kolejka do trumny z ciałem królowej przekracza 5 km

15.09.2022

Ponad pięć kilometrów liczy obecnie kolejka do Pałacu Westminsterskiego, w którym wystawiona jest trumna z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II, co oznacza, że od rana w czwartek wyraźnie się wydłużyła.

Gdy w środę po południu rozpoczęto wpuszczanie pierwszych osób do Westminster Hall, sali, w której wystawiona jest trumna, brytyjski rząd uruchomił w internecie serwis pokazujący na żywo aktualną długość kolejki oraz informujący, w pobliżu jakich charakterystycznych punktów obecnie się kończy. Stan można sprawdzać na kanale ministerstwa cyfryzacji, kultury, mediów i sportu na YouTube oraz jego profilach na Facebooku i Twitterze.

epa10184700 A handout photograph released by the UK Parliament shows the coffin of Britain’s Queen Elizabeth II in Westminster Hall at the commencement of the Queen’s Lying-in-State at the Palace of Westminster in London, Britain, 14 September 2022. The queen’s lying in state will last for four days, ending on the morning of the state funeral on the 19 September. EPA/UK PARLIAMENT/JESSICA TAYLOR HANDOUT — MANDATORY CREDIT: UK PARLIAMENT/JESSICA TAYLOR — HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Na pół godziny przed otwarciem drzwi do Pałacu Westminsterskiego kolejka liczyła nieco ponad 4 km i do późnego wieczora jej długość wahała się między 3,8-4,1 km, a przez noc skróciła się do 3,2 km. Od czwartku rano z powrotem zaczęła się wydłużać i o godz. 10.30 czasu londyńskiego liczyła ok. 5,1 km.

epa10185545 People react as they exit Westminster Hall after paying their respects to Britain’s late Queen Elizabeth II lying in state, in London, Britain, 15 September 2022. The queen’s lying in state in Westminster Hall will last for four days, ending on the morning of the state funeral on 19 September. EPA/OLIVIER HOSLET Dostawca: PAP/EPA.

Wejście do Westminster Hall w celu przejścia koło trumny i oddania hołdu królowej będzie możliwe do godz. 6.30 w dniu pogrzebu, w poniedziałek 19 września. Jak się szacuje, liczba osób, które będą chciały oddać w ten sposób hołd Elżbiecie II, może sięgnąć miliona. (PAP)

bjn/ akl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY