New York
36°
Fair
6:34 am5:43 pm EST
10mph
58%
30.1
TueWedThu
55°F
64°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

W NYC znów wykoleił się pociąg metra! W jednym z wagonów odpadło koło

10.01.2024

W środę doszło w Nowym Jorku do kolejnego wykolejenia pociągu miejskiego metra na Coney Island. Uszkodzeniu uległa oś jednego z wagonów składu linii F. W wypadku nie odnotowano zabitych, ani rannych.

Służby pracują na miejscu wykolejenia się pociągu na nowojorskim Brooklynie. Około godziny 12:30 p.m. w środę na linii F w pobliżu stacji West 8th Street na Coney Island pociąg wypadł z szyn – podaje MTA.

Według straży pożarnej – zawiniło jedno z kół czwartego wagonu pociągu, które zwyczajnie oderwało się od osi, powodując wykolejenie.

Podczas akcji ratunkowej strażacy ewakuowali z pociągu 37 osób.

Prezes New York City Transit Richard Davey przekazał, że było to „wykolejenie przy niskiej prędkości”, w związku z czym w zdarzeniu nie było wielu poszkodowanych. W wypadku nikt nie został ranny.

Według Roberta Paaswella – inżyniera budownictwa z City College – że istnieje wiele możliwych przyczyn wykolejenia.

„Coś w torach. Tory mogą być przesunięte lub pęknięte. Może to być spowodowane pogodą lub przemieszczeniem. Mogło to być uszkodzone koło w wagonie, które mogło się poluzować” – powiedział Paaswell. „Mogło to być coś, w wyniku czego operator pociągu albo nagle się zatrzymał, albo nagle ruszył, co spowodowało zderzenie niektórych wagonów”.

Po incydencie pociągi linii F miały opóźnienia w obu kierunkach.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY