New York
50°
Cloudy
6:11 am7:38 pm EDT
12mph
83%
30.02
FriSatSun
57°F
68°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Społeczeństwo
Polonia

Kolejny sukces „Świątecznego Uśmiechu Dziecka”

13.02.2024
Akcja "Świąteczny Uśmiech Dziecka" organizowana jest od 2014 r. przez Children's Smile Foundation i Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową / Foto: MATERIAŁY PROMOCYJNE

Ponad 150 tys. dolarów zebrano w ramach akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka” zorganizowanej wspólnie przez Children’s Smile Foundation i Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Fundusze te, prócz nowojorskiej fundacji, trafią do wybranych hospicjów w Polsce i zostaną wykorzystane na pomoc chorym dzieciom. Od 2014 roku na ten cel udało się już zebrać 1,277,474 dolarów.

Ostatnia edycja „Świątecznego Uśmiechu Dziecka” była wyjątkowa ponieważ została zorganizowana już po raz dziesiąty, a więc miała jubileuszowy charakter. Rozpoczęła się 24 listopada ub.r., i mimo że oficjalnie trwała do końca 31 grudnia, to jeszcze w styczniu br. na jej konta wpływały donacje. Tradycyjnie została przeprowadzona wśród członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU), będącej największą polską instytucją finansową poza granicami kraju i zarazem największą etniczną unią kredytową w Stanach Zjednoczonych.

Donacje można było składać we wszystkich oddziałach PSFCU znajdujących się w czterech stanach (Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania) oraz poprzez bankowość internetową. W dodatku darczyńcy mogli osobiście wybrać beneficjenta, którego chcieli wesprzeć. W sumie w ramach jej ostatniej edycji udało się zebrać prawie 150 174 dolary, które trafiły na konta wszystkich hospicjów oraz fundacji biorących udział w charytatywnej akcji.

W związku z tym, że Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobierała żadnych opłat – ani za utrzymanie kont, ani też za przelewy – wszystkie podmioty, na które były zbierane fundusze mają do dyspozycji całość zebranych środków. Wśród beneficjentów dziesiątej edycji „Świątecznego Uśmiechu Dziecka” są:

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie – zebrano dla nich 51 358 dolarów;

Via Spei Hospicjum w Tarnowie – zebrano dla nich 40 300 dolarów;

Betania Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze w Przemyślu – zebrano dla nich 39 519 dolarów;

Children’s Smile Foundation w Nowym Jorku – zebrano dla nich 18 995 dolarów;

Znaki firmowe beneficjentów 9. edycji akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka” / Foto: MATERIAŁY PROMOCYJNE

Akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka” Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa i Children’s Smile Foundation organizują wspólnie od 2014 roku. Jak dotychczas największą kwotę – prawie 175 tysięcy dolarów – udało się zebrać w czasie ósmej edycji akcji w 2021 roku.

Łącznie w dziesięciu edycjach tej inicjatywy członkowie PSFCU przekazali 1,277,474 dolarów, które trafiły do 25 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Children’s Smile Foundation, która zebrane fundusze w całości przeznacza dla ciężko chorych i potrzebujących polonijnych dzieci.

Ostatnia akcja, mimo nienajlepszej koniunktury gospodarczej na całym świecie przyniosła sumę wynoszącą 150 174 dolary. Wynik ten bardzo cieszy organizatorów „Świątecznego Uśmiechu Dziecka”, którzy serdecznie dziękują donatorom za wsparcie.

„W imieniu Children’s Smile Foundation, chciałabym podziękować z całego serca za przeprowadzenie po raz kolejny akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Dziękuję współorganizatorom – Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, jej wszystkim pracownikom oraz członkom za tak szczodre wsparcie, dzięki któremu możemy kontynuować naszą misję pomocy dzieciom, które jej najbardziej potrzebują” – podkreśliła Joanna Gwóźdź, prezes Children’s Smile Foundation.

PR Children’s Smile Foundation

Znaki firmowe beneficjentów 9. edycji akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka” / Foto: MATERIAŁY PROMOCYJNE

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner