New York
48°
Clear
6:55 am7:09 pm EDT
7mph
34%
30.41
ThuFriSat
64°F
55°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Kultura
Polonia

Koncert Chopinowski w Filadelfii

03.03.2023
Członkowie rady Towarzystwa Polskiego Dziedzictwa w Filadelfii z pianistą Williamem Yangiem – z kwiatami (od lewej): Barbara Nowicki, Debbie Majka, William Yang, Teresa N. Wójcik, Peter J. Obst, Michael Hrabowski, Donna Blichasz, John Wisniewski, Teresa G. Wójcik Ph.D. ZDJĘCIA: ARCHIWUM TPD

Miłośnicy muzyki Chopina zgromadzili się w niedzielę, 26 lutego, na tegorocznym koncercie upamiętniającym urodziny wielkiego pianisty i kompozytora. Na spotkaniu zorganizowanym przez Towarzystwo Polskiego Dziedzictwa w Filadelfii w Settlement Music School w dzielnicy Germantown wystąpił pianista William Yang.

Pochodzący z Eden Prairie Minnesota, ten młody wirtuoz jest studentem renomowanego Curtis Institute of Music w Filadelfii, gdzie otrzymał stypendium Williama A. Horna. Mentorem Yanga jest Robert McDonald.

Na pierwszą część bardzo wymagającego programu złożyły się: Partita op. 5 g-moll Bacha, Sonata op. 7 Es-dur i Beethovena I Sonata f-moll Skriabina. Czas po przerwie poświęcony był Chopinowi. Usłyszeliśmy: Nokturn op. 32, Barkarolę op. 60 i Sonatę h-moll.

Pianista William Yang otrzymuje tradycyjny bukiet kwiatów

William Yang wykazał się mistrzowską siłą gry na fortepianie. Jego interpretacja Chopina została wykonana z wielkim wyczuciem i intensywnością. Wywarł na publiczności tak wielkie wrażenie, że później, na przyjęciu, wiele osób gratulowało mu wspaniałego występu.

Koncert ten był możliwy dzięki hojności wielu mecenasów, w tym rodziny Zazycznych, Turner Construction Company z Filadelfii oraz głównego sponsora – Polskiej Fundacji Narodowej w Warszawie.

Od lewej: Peter J. Obst, Debbie Majka, William Yang, Paul Krzywicki

 Towarzystwo Polskiego Dziedzictwa w Filadelfii organizuje wiele wydarzeń, aby celebrować polską kulturę i dzielić się nią z szerszą publicznością. Więcej informacji o jej działalności i członkostwie można znaleźć na stronie internetowej: www.polishcultureacpc.org/orgs/PHSP.html.

Peter J. Obst

prezes Towarzystwa Polskiego Dziedzictwa w Filadelfii

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY