New York
43°
Clear
7:03 am4:28 pm EST
4mph
45%
30.2
MonTueWed
48°F
55°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Konferencja w Białym Domu na temat gospodarki żywnościowej, odżywiania i zdrowia

26.09.2022

W Białym Domu odbędzie się konferencja na temat gospodarki żywnościowej, odżywiania i zdrowia „The White House Conference on Hunger, Nutrition and Health”. Całodniowa konferencja odbędzie się 28 września, 2022 roku. Od kilku miesięcy mam przywilej uczestniczenia w przygotowaniach do tej konferencji poprzez panele dyskusyjne, szerokie konsultacje, spotkania na zoom, poprzez dzielenie się doświadczeniami z uczestnictwa w programach żywnościowych, w akcjach charytatywnych, w pomaganiu mieszkańcom Illinois, w szczególności emerytom o ubieganie się/odnawianie programów bonów żywnościowych „SNAP”.

Konferencja w Białym Domu została podniesiona do wysokiej rangi przez administrację prezydenta Bidena. Konferencja to współpraca Białego Domu, Departamentu Zdrowia USA; Departamentu Rolnictwa; Departament Mieszkalnictwa; wielu ośrodków akademickich, bankow żywności, działaczy środowiskowych.

Zmniejszenie problemu głodu, poprawa odżywiania i aktywności fizycznej oraz zmniejszenie chorób i dysproporcji związanych z dietą, to niektóre z celów konferencji w Białym Domu.

W miniony piątek otrzymaliśmy potwierdzenie w czasie konsultacji z Białym Domem, iż prezydent Joe Biden, Sekretarze Departamentu Zdrowia USA, Departamentu Rolnictwa i inni wysocy przedstawiciele obecnej administracji będą uczestniczyć osobiście w konferencji. Ustalenia konferencji w Białym Domu będą miały dalekosiężny wymiar.

Uczestnicze w konsultacjach od kilku miesiecy jako przedstawiciel środowiska, współracuje z Chicagowskim Bankiem Żywnosci od kilkunastu lat; uczestniczyliśmy także w akcjach rozdawania kuponów żywnościowych Fundacji Dr. Willie Wilsona z siecią sklepów Montrose i innymi. Crain Chicago – magazyn dla biznesu — opublikowa artykuły w którym opisano historie niektórych osób, z którymi współpracujemy i którym pomagam-y.

Uczestniczyłem w konferencjach o podobnej tematyce na poziomie stanu i całego kraju na przestrzeni ostatnich lat. 

Agresywny atak Rosji na Ukraine w ostatnich miesiącach spotęgował problem gospodarki żywnościowej w skali całego świata.

W środę, 28 września, administracja Biden-Harris będzie gospodarzem Konferencji Białego Domu na temat głodu, żywienia i zdrowia. Administracja opublikuje również Narodową Strategię z działaniami, które rząd federalny podejmie w celu znalezienia rozwiązań na te wyzwania. Będzie to pierwsza tego typu konferencja w Białym Domu od 50 lat.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY