New York
54°
Light Rain
6:27 am5:48 pm EDT
17mph
93%
30.07
SunMonTue
64°F
57°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Koniec nocnych nalotów na kluby i bary. Burmistrz zmienia metody działania NYPD

28.12.2023

To koniec zmasowanych nalotów na nowojorskie kluby i bary w godzinach nocnych. Kontrowersyjna praktyka NYPD ma zostać zlikwidowana po wielu skargach właścicieli miejscowych firm.

Wcześniej normą było w Nowym Jorku, że tabun policjantów mógł wpaść nagle do klubu nocnego, aby przeprowadzić niespodziewaną kontrolę. Burmistrz Eric Adams ogłosił w czwartek, że inicjatywa MARCH z czasów Giuliana zostanie zastąpiona nową metodyką działania służb.

MARCH (Multi-Agency Response to Community Hotspots) polegała na nocnym szturmowaniu klubów i barów w godzinach ich funkcjonowania, czyli w późnych godzinach wieczornych oraz w nocy, celem przeprowadzania niespodziewanych kontroli.

„Dzisiaj zmieniamy sposób, w jaki współpracujemy z lokalami nocnymi, otwierając bezpośrednie linie komunikacji z lokalnymi firmami i dając im szansę na naprawienie problemów, zanim dojdzie do egzekwowania prawa” – powiedział Eric Adams.

„Nowy Jork jest światową stolicą nocnego życia, a ta nowa inicjatywa pomoże nam chronić bezpieczeństwo publiczne, zapewnić lepszą jakość życia i utrzymać otwarte drzwi dla wszystkich” – dodał burmistrz Nowego Jorku.

Inicjatywa mająca zastąpić MARCH nazywa się CURE – od Coordinating a United Resolution with Establishments. CURE wymaga, aby lokalne komisariaty policji konsultowaly z właścicielami lub menedżerami klubów nocnych i barów możliwe naruszenia lub skargi sąsiedzkie przed podjęciem dalszych działań.

Red. JL

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY