New York
73°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
7mph
52%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Korea Płd.: Pasażer samolotu: czułem się „niewygodnie” i otworzyłem w powietrzu drzwi

27.05.2023

Pasażer lotu Asiana Airlines powiedział policji, że otworzył drzwi w samolocie na kilka minut przed lądowaniem w Daegu w Korei Południowej w piątek, ponieważ czuł się „niewygodnie” , podała agencja informacyjna Yonhap.

Mężczyzna po trzydziestce powiedział policji, że otworzył drzwi, ponieważ czuł się „niewygodnie” , „chciał szybko wysiąść z samolotu” i był „zestresowany po niedawnej utracie pracy”.

Mężczyzna otworzył drzwi, gdy samolot znajdował się około 213 m nad ziemią, wywołując panikę na pokładzie.

Dziewięciu pasażerów zostało przewiezionych do szpitala z problemami z oddychaniem. Wszyscy zostali wypisani po około dwóch godzinach, powiedział przedstawiciel straży pożarnej.

Policja zamierza aresztować zatrzymanego mężczyznę po zakończeniu dochodzenia, poinformowała Yonhap.

Jin Seong-hyun, były urzędnik ds. bezpieczeństwa w Korean Air, powiedział, że o ile mu wiadomo, ten przypadek jest bezprecedensowy, gdyż pasażerowie zazwyczaj otwierali wyjścia awaryjne bez zezwolenia, gdy samolot był już na ziemi.

Zdaniem urzędnika południowokoreańskiego ministerstwa transportu otwarcie drzwi samolotu w powietrzu tuż przed lądowaniem stało się możliwe , ponieważ ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz kabiny były podobne. (PAP)

wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner