New York
75°
Mostly Cloudy
5:46 am8:18 pm EDT
4mph
84%
30.06
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Polska

KPRP: para prezydencka wzięła udział w koronacji króla Karola III

06.05.2023

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli w sobotę udział w uroczystościach koronacyjnych króla Karola III oraz królowej Camilli, które odbyły się w Opactwie Westminsterskim – przekazała Kancelaria Prezydenta.

W londyńskim Opactwie Westminsterskim odbyła się w sobotę koronacja króla Karola III; koronowana została również jego małżonka Camilla. W ceremonii koronacyjnej uczestniczyły głowy państw z całego świata, w tym polska para prezydencka.

Informację o tym, że prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w koronacji Króla Karola III oraz królowej Camilli, prezydencka kancelaria przekazała w sobotę na Twitterze.

Jak informowano wcześniej, para prezydencka przybyła w piątek do Londynu. Tego dnia – na zaproszenie króla Karola III – uczestniczyli w przyjęciu w Pałacu Buckingham odbywającym się przed uroczystościami koronacyjnymi. Jak informowała również prezydencka kancelaria, później Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odwiedzili Ognisko Polskie w Londynie.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz przekazał w czwartek, że – oprócz udziału w uroczystościach koronacyjnych króla Karola III – prezydent Duda spotka się w Londynie m.in. z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem i premierem Kanady Justinem Trudeau.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ par/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner