New York
82°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
3mph
73%
30.11
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska
Publicystyka
Turystyka

Kraków: Lotnisko wznowiło działalność po awaryjnym lądowaniu samolotu Flydubai

22.01.2023

Lotnisko Kraków Airport w po północy wznowiło działalność po przerwie spowodowanej awaryjnym lądowaniem samolot linii Flydubai lecącego z Warszawy do Dubaju. Nikomu nic się nie stało.

Rzeczniczka krakowskiego lotniska Natalia Vince poinformowała PAP, że przerwa w pracy lotniska trwała ok. 2,5 godz. W tym czasie część samolotów, które miały lądować w Krakowie, m.in. z Newcastle, Billund, Oslo, Wiednia przekierowanych zostało do Katowic. Pozostałe maszyny z Londynu, Wiednia i Bristolu wylądowały z opóźnieniem w Krakowie.

Zamknięcie lotniska w Krakowie spowodowane było awaryjnym lądowaniem samolot linii Flydubai lecącego z Warszawy do Dubaju. Nikomu nic się nie stało. Pasażerowie po awaryjnym lądowaniu bezpiecznie opuścili pokład samolotu. Do portu docelowego polecą w poniedziałek. W Krakowie otrzymali vouchery na hotel i posiłki.

Według nieoficjalnych informacji powodem awaryjnego lądowania było zgłoszenie, że na pokładzie maszyny znajdują się materiały niebezpieczne.

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski przekazał PAP, że lądowanie maszyny zabezpieczało dziesięć jednostek strażackich.

Było to drugie w niedzielę awaryjne lądowanie samolotu lecącego z Polski. Po południu samolot linii Ryanair lecący z Katowic do Aten, w którym zgłoszono alarm bombowy, wylądował bezpiecznie w greckiej stolicy w asyście greckich myśliwców. Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, że alarm był fałszywy.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner