New York
64°
Sunny
5:24 am8:25 pm EDT
2mph
56%
29.77
SatSunMon
79°F
81°F
75°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport
Publicystyka
Społeczeństwo

Kraków: Ponad 3 mln zł zebrano w ramach 11. Poland Business Run

04.09.2022

Ponad 3 mln zł wynosi dochód 11. biegu charytatywnego Poland Business Run, w którym w niedzielę udział wzięli pracownicy firm i korporacji w całym kraju i na innych kontynentach. Pieniądze pozyskane z akcji trafią na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii.

Do tegorocznego Poland Business Run zapisało się ponad 32 tys. osób – 9 tys. uczestniczyło w głównym biegu zorganizowanym w Krakowie. Pozostali biegli samodzielnie wyznaczonymi przez siebie trasami w różnych miejscach kraju i za granicą, m.in. w Singapurze, USA i w krajach europejskich.

Ponad 3 mln zł brutto to dochód – jak wynika z informacji organizatorów – tylko z opłat startowych. Oprócz tego zebrano ok. 150 tys. zł w ramach towarzyszącej akcji „Pomagam Bardziej”, przeznaczonej dla osób, które nie biegają, ale chcą pomóc. Pieniądze z opłat startowych trafią na protezy, wózki i rehabilitację dla ponad 100 osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii. Beneficjentów poprzednich edycji jest ok. 730. Część pieniędzy zebranych podczas biegu organizatorzy przeznaczają na realizację kolejnych edycji zawodów.

W Krakowie trasa 11. biegu prowadziła wokół Błoń. Zawody odbyły się w formie sztafety 5×4 km. Biegacze startowali w dwóch rundach – rano i po południu. Uczestnicy w innych miejscach również pokonywali i nadal pokonują czterokilometrową trasę, ale wyznaczoną przez siebie i o dowolnej porze. Łączą się z organizatorami w Krakowie za pomocą aplikacji; drogą internetową ślą też wyniki swoich biegów.

„Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się biegi w formule wirtualnej. Biorą w niej oddziały firm z całego świata. Główny cel jest charytatywny. Ale akcja stwarza też możliwość integracji i wypróbowania swoich sił” – powiedziała PAP Angelika Hałoń z biura organizatorów.

W tegorocznych zawodach wystartowało także dwoje beneficjentów poprzednich edycji: 34-letnia Agnieszka z Krakowa, u której w 2021 r. czasie ciąży zdiagnozowano raka piersi; i 23-letni Kamil z Trzebini, który dzięki sportowej protezie kończyny może wspinać się po górach, jeździć na rowerze i biegać.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ joz/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner