New York
61°
Rain Shower
6:46 am6:48 pm EDT
16mph
88%
30.13
TueWedThu
61°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Kukiz ma wystartować z list PiS

05.04.2023

To już niemal pewne – Paweł Kukiz rusza na wybory razem z Prawem i Sprawiedliwością. Kiedyś gwiazda polskiego rocka, a od kilku lat wzięty polityk, zapewnia nas, że jego relacje z PiS wyglądają wręcz modelowo – informuje w środę „Super Express”.

„Do tej pory współpracowało nam się bardzo dobrze, a teraz zrobili jeszcze kilka kroków do przodu” – powiedział w rozmowie z „SE” Paweł Kukiz. „SE” ocenił, że „Kukiz nie jest szczególnie stały w politycznych uczuciach”. „Jednak wiele wskazuje na to, że jego związek z PiS nie okaże się przelotnym romansem, jak ten z ludowcami, ale partyjnym małżeństwem potwierdzonym umową koalicyjną. Lider Kukiz’15 jeszcze niedawno mówił o zawieszeniu umowy programowej z PiS. Jednak teraz w rozmowie z nami wskazuje jasne strony współpracy i owoce związku, czyli konkretne ustawy przyjęte już przez Sejm” – czytamy w „SE”.

„Ustawa o referendach lokalnych, która jest teraz w Senacie, ustawa antykorupcyjna, o uprawie marihuany leczniczej, o sprzedaży bezpośredniej dla rolników” – wylicza poseł. „SE” wskazał, że „ciągle na rozstrzygnięcie czeka sprawa sędziów pokoju”. „Paweł Kukiz mówi nam, że ten temat już nie stanie na przeszkodzie do jego startu z list PiS” – podała gazeta. (PAP)

ksi/ joz/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY