New York
59°
Clear
6:49 am7:14 pm EDT
7mph
23%
29.99
MonTueWed
55°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Lewandowski zaprezentowany na Camp Nou jako zawodnik Barcelony

05.08.2022

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został w piątek zaprezentowany jako zawodnik hiszpańskiego klubu FC Barcelona w koszulce z numerem dziewięć na plecach. Wydarzenie odbyło się na stadionie Camp Nou w stolicy Katalonii.

epa10107122 Polish striker Robert Lewandowski speaks during his presentation as new player of Spanish LaLiga club FC Barcelona at Camp Nou Stadium in Barcelona, Spain, 05 August 2022. EPA/Alejandro Garcia Dostawca: PAP/EPA.

Wprawdzie Polak był już zaprezentowany jako nowy gracz “Dumy Katalonii” w lipcu w Las Vegas podczas zgrupowania klubu w USA, ale w wydarzeniu tym nie uczestniczyli kibice Barcelony. Wówczas też jego koszulka nie miała numeru.

Jak szacują barcelońskie dzienniki “Sport” i “Mundo Deportivo” w piątek na trybunach Camp Nou zasiadło od 45 do 50 tys. fanów katalońskiej drużyny. Przed rozpoczęciem uroczystości oraz w trakcie wydarzenia kibice wielokrotnie skandowali “Lewandowski, Lewandowski!”. Piłkarz odwdzięczał im się podniesioną dłonią oraz podziękował za aplauz podczas krótkiego wystąpienia przerywanego oklaskami z trybun.

„Bardzo wam dziękuję. Cieszę się, że jestem w Barcelonie. Jestem bardzo dumny z tego, że jestem zawodnikiem Barcy. To długa droga, która zakończyła się happy endem” – powiedział Lewandowski.

epa10106970 Polish striker Robert Lewandowski (R) poses with FC Barcelona’s President Joan Laporta during his presentation as new player of Spanish LaLiga club FC Barcelona at Camp Nou Stadium in Barcelona, Spain, 05 August 2022. EPA/Alejandro Garcia Dostawca: PAP/EPA.

Przypomniał, że negocjacje w sprawie jego transferu z Bayernu Monachium do FC Barcelony były trudne. Wyraził opinię, że w nowym klubie będzie “zdobywał wiele bramek” na stadionie Camp Nou.

“Zdobędziemy wiele tytułów. Liczę na wasze wsparcie” – dodał Lewandowski, zaznaczając, że obecność na wypełnionym po brzegi stadionie w Barcelonie jest “magiczna”.

Wyraził nadzieję, że w niedzielę równie duża liczba kibiców pojawi się na trybunach Camp Nou przed ostatnim przed inauguracją La Liga meczem Barcy przeciwko meksykańskiemu UNAM Pumas w finale Pucharu Gampera.

W trakcie piątkowej prezentacji Lewandowski zaprezentował kilka piłkarskich sztuczek oraz ćwiczył z grupą dzieci ze szkółek sportowych FC Barcelona.

epa10107024 Polish striker Robert Lewandowski during his presentation as new player of Spanish LaLiga club FC Barcelona at Camp Nou Stadium in Barcelona, Spain, 05 August 2022. EPA/Alejandro Garcia Dostawca: PAP/EPA.

Gazety przypominają, że prezentacja Lewandowskiego zbiega się z rocznicą ogłoszenia przez dyrekcję Barcelony odejścia z tego klubu jego byłego kapitana Lionela Messiego. Argentyńczyk latem 2021 r. zasilił szeregi Paris Saint-Germain.

epa10106969 Polish striker Robert Lewandowski poses during his presentation as new player of Spanish LaLiga club FC Barcelona at Camp Nou Stadium in Barcelona, Spain, 05 August 2022. EPA/Alejandro Garcia Dostawca: PAP/EPA.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY