New York
45°
Cloudy
6:49 am7:14 pm EDT
6mph
97%
29.73
MonTueWed
54°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Licencje na sprzedaż marihuany wstrzymane

14.11.2022

Sędzia federalny tymczasowo wstrzymał wydawanie licencji na prowadzenie punktów sprzedaży marihuany rekreacyjnej na Brooklynie i w części stanu Nowy Jork.

Sprzedaż marihuany dla dorosłych miała się rozpocząć do końca tego roku. Werdykt wydany przez sędziego Sądu Okręgowego USA w Albany, Gary’ego Sharpe’a, moze to jednak nieco opóźnić. Decyzja dotyczy właścicieli sklepów, którzy skazani byli za posiadanie konopi, a także ich krewnych.

Postanowienie sędziego tymczasowo zabrania wydawania licencji detalicznych dla pięciu regionów stanu, które Variscite wybrał w swoim wniosku biznesowym: Brooklyn, centralny Nowy Jork, Finger Lakes, region Mid-Hudson i zachodni Nowy Jork. Nie obejmuje on dziewięciu innych regionów stanu, w tym pozostałej części Nowego Jorku. Orzeczenie wpływa na maksymalnie 63 ze 150 możliwych licencji biznesowych.

Urzędnicy z Office of Cannabis Management poinformowali, że jego zarząd nadal będzie rozpatrywał wnioski o licencję dla 150 firm i osób, wraz z wnioskami o 25 licencji non-profit.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY