New York
64°
Sunny
5:33 am8:11 pm EDT
8mph
68%
30
TueWedThu
77°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Kentucky wzrosła do 35

01.08.2022

Wciąż rośnie śmiertelny bilans powodzi w amerykańskim stanie Kentucky. Gubernator stanu Andy Beshear poinformował w poniedziałek, że ostatni raport mówi o 35 osobach, które zginęły w żywiole.

„Coraz gorsze wieści. Otrzymaliśmy potwierdzenie większej liczby zgonów podczas powodzi we wschodnim Kentucky. Straciliśmy 35 osób” – napisał na Twitterze Beshear.

„Dzisiaj będzie kolejny niebezpieczny dzień pogodowy dla wschodniego Kentucky, z większą ilością opadów spodziewanych w regionie aż do nocy” – ostrzegł i dodał, że „możliwe są odosobnione gwałtowne powodzie i niszczące wiatry”.

„Wzywamy ludzi w najbardziej dotkniętych obszarach do szukania schronienia na wyższym terenie” – zaapelował i nakazał opuszczenie flag do połowy masztów na budynkach państwowych.

„Jakby sytuacja nie była wystarczająco trudna dla mieszkańców tego regionu, w tej chwili nadal pada deszcz” – mówił podczas briefingu prasowego.

Powodzie, które rozpoczęły się w zeszłym tygodniu i należą do najpoważniejszych, jakie kiedykolwiek nawiedziły Kentucky, zamieniły niektóre drogi w rzeki, zmyły mosty i zmiotły domy w jednym z najbardziej ubogich obszarów kraju.

Działania ratownicze i szacowanie liczby zabitych i zaginionych utrudnia uszkodzenie anten telefonii komórkowej.

Gubernator w niedzielę mówił, że ciała będą znajdowane „przez tygodnie, z których wiele zostanie przeniesionych setki metrów”.

Te powodzie to druga poważna klęska żywiołowa, która dotknęła Kentucky w ostatnich miesiącach. W grudniu seria tornad w zachodniej części stanu pochłonęła ok. 80 ofiar śmiertelnych. (PAP)

zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner