New York
61°
Rain Shower
6:46 am6:48 pm EDT
16mph
88%
30.13
TueWedThu
61°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Publicystyka
Kultura

Lider zespołu Metallica wspiera Ukraińców. Odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu

23.05.2023
Foto: Kelli Rohrig/Facebook

Lider amerykańskiego zespołu Metallica James Hetfield odwiedził ukraińskich żołnierzy leczonych w jednym z szpitali w amerykańskim stanie Kolorado. Nie mogłem uwierzyć, że to on, to było niespodziewane spotkanie – powiedział jeden z rannych żołnierzy.

Kelli Rohrig, współzałożycielka organizacji pozarządowej Limbs for Liberty, która zajmuje się pomaganiem ukraińskim weteranom potrzebującym protez spotkała Hetfielda na parkingu przed szpitalem w Vail Valley. Od razu poprosiła muzyka o złożenie wizyty rannym, a ten natychmiast się zgodził – relacjonuje lokalna prasa.

Muzyka Metalliki jest bardzo popularna na Ukrainie, dorastaliśmy wraz z nią i marzyliśmy o spotkaniu tego zespołu – mówiła Olga Milinan, która tłumaczyła spotkanie.

Gdy Roman Denysiuk i Igor Wolny zostali zapytani o to, czy znają Hetfielda, bezgłośnie dali do zrozumienia, że odpowiedź jest oczywista. Ich oczy mówiły „no jasne, przecież nie żyliśmy w puszczy” – pisze portal Vail Daily.

„To było niespodziewane, na początku nie mogłem nawet uwierzyć, że to naprawdę on. To było krótkie, ale serdeczne spotkanie, chociaż milej byłoby się spotkać przy ognisku i drinku niż w szpitalu” – powiedział później Wolny

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają naszym obrońcom w powrocie do zdrowia – napisał we wtorek na Twitterze doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, komentując zdjęcie muzyka odwiedzającego żołnierzy.

Po wizycie u rannych Hetfield zostawił na samochodzie Rohring karteczkę z podziękowaniem za zaaranżowanie spotkania.(PAP)

adj/ kgod/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY