New York
46°
Fair
7:04 am4:28 pm EST
1mph
59%
30.31
TueWedThu
55°F
59°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Liga angielska – kontrakt Cristiano Ronaldo z Manchesterem United rozwiązany

24.11.2022

Kontrakt Cristiano Ronaldo z Manchesterem United został rozwiązany za porozumieniem stron – poinformował we wtorek angielski klub. To pokłosie niedawnego wywiadu udzielonego przez portugalskiego piłkarza, w którym stwierdził m.in., że nie ma szacunku do trenera Erika ten Haga.

Od początku sezonu relacje Ronaldo z holenderskim szkoleniowcem nie były dobre. W ubiegłym miesiącu stały się fatalne, gdy Portugalczyk pod koniec ligowego meczu z Tottenhamem Hotspur odmówił wejścia na boisko jako zmiennik i udał się do szatni. W konsekwencji został na krótko odsunięty od pierwszej drużyny.

37-letni Ronaldo w „ManU” występował w dwóch okresach. Najpierw w latach 2003-09, a potem wrócił w 2021 roku. Zdobył 145 goli w 346 meczach. W 2009 roku wygrał z „Czerwonymi Diabłami” Ligę Mistrzów oraz trzykrotnie mistrzostwo Anglii.

Od miesięcy Portugalczyk wysyłał czytelne sygnały, że jest niezadowolony ze swojej pozycji w drużynie. Latem nie brakowało spekulacji, że chętnie zmieniłby pracodawcę, ale ostatecznie pozostał w Manchesterze. Z nowym klubem będzie mógł związać się w styczniu, kiedy otwarte zostanie okienko transferowe.

Obecnie Ronaldo przebywa w Katarze z drużyną narodową, która rywalizację w mundialu rozpocznie w czwartek meczem z Ghaną.(PAP)

wkp/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY