New York
82°
Sunny
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
68%
30.07
SunMonTue
91°F
95°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Liga hiszpańska – Lewandowski coraz bardziej oddala się od zespołu Barcy

27.02.2023

Potwierdzona w poniedziałek przez władze FC Barcelony kontuzja Roberta Lewandowskiego coraz bardziej oddala polskiego napastnika od zespołu “Dumy Katalonii”, piszą hiszpańskie media, wskazując na niewykorzystany potencjał kapitana piłkarskiej reprezentacji biało-czerwonych w Barcy.

Komentatorzy twierdzą, że udział Polaka w rywalizacji przeciwko Realowi Madryt w Pucharze Króla jest mało realny, ale nie został jeszcze całkowicie stracony. Odnotowują, że podana przez klub wiadomość o przeciążeniu mięśnia uda lewej nogi nie zawiera bowiem informacji o tym, kiedy Polak powróci na murawę.

Hiszpański portal Relevo ustalił tymczasem, że leczenie schorzenia “Lewego” może potrwać dwa tygodnie, co oznaczałoby, że napastnik pojawi się w ligowym meczu przeciwko Realowi Madryt na Camp Nou zaplanowanym na 19 marca.

Wydawane w Barcelonie dzienniki “Sport” i “Mundo Deportivo” twierdzą tymczasem, że kontuzja Lewandowskiego to kolejny duży “problem” katalońskiego klubu po kłopotach zdrowotnych Pedriego.

“Mundo Deportivo” pisze w poniedziałek, że bez podań Pedriego Lewandowski był w ostatnich meczach mało przydatny dla drużyny, a trener Xavi Hernandez nie potrafił dobrać odpowiedniej strategii, aby w pełni wykorzystać potencjał Polaka.

Wskazuje, że zarówno w czwartkowym pojedynku przeciwko Manchesterowi United, jak i w niedzielnym starciu z Almerią brakowało podań “uruchamiających Lewandowskiego jako napastnika”.

Gazeta odnotowuje ze zdziwieniem, że Polakowi nie tylko brakowało podań od kolegów, ale coraz częściej musiał on cofać się do linii pomocy.

“To oddzielenie zespołu od Lewandowskiego staje się coraz bardziej niebezpieczne” – napisał “Mundo Deportivo”, podkreślając, że w ostatnich meczach polski napastnik “nie miał wsparcia”.

Kataloński dziennik podkreślił, że to głównie dzięki 25 golom Polaka zdobytym w 31 spotkaniach FC Barcelona ma szanse sięgnąć w tym roku zarówno po mistrzostwo Hiszpanii, jak i po Puchar Króla.

“Musicie więcej szukać Lewandowskiego” – zaapelował do zawodników FC Barcelony kataloński dziennik.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner