New York
61°
Cloudy
6:39 am7:20 pm EDT
13mph
87%
29.52
SunMonTue
52°F
59°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Liga hiszpańska – Robert Lewandowski zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona

20.07.2022

Blisko 34-letni kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został zaprezentowany w środę przez władze FC Barcelona jako nowy zawodnik tego klubu. Na podstawie zawartej umowy napastnik będzie grał w hiszpańskiej drużynie do czerwca 2026 r.

Wydarzenie odbyło się w Miami, gdzie od soboty na zgrupowaniu przebywa zespół „Dumy Katalonii”.

FC Barcelona sprowadziła Lewandowskiego z Bayernu Monachium za 45 mln euro. W ramach dodatkowych bonusów dotychczasowy pracodawca piłkarza zainkasuje dodatkowe 5 mln euro.

Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie jest symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na barcelońskim stadionie Camp Nou.

Na początku krótkiej prezentacji piłkarza prezes FC Barcelona Joan Laporta zwrócił się do niego po polsku: “Witamy w FC Barcelona. Dziękuję Robert, że jesteś z nami”.

Nazywając Polaka podczas ceremonii “Lewangolski” Laporta podkreślił swój szacunek dla umiejętności strzeleckich kapitana biało-czerwonych. Dodał, że sprowadzając go do Katalonii oczekuje, że piłkarz wykorzysta je w czasie gry dla Barcy.

W odpowiedzi Lewandowski przyznał, że jest bramkostrzelny i wie, iż oczekuje się od niego zdobywania goli i pomocy zespołowi w wygrywaniu meczów.

„Wciąż jestem głodny zwycięstw, zdobywania goli, więc znalazłem się we właściwym miejscu” – powiedział Lewandowski, który powitał zgromadzonych po hiszpańsku.

“Chciałbym wygrywać tytuły z tym wielkim klubem. Będę mocno pracował na boisku, i mam nadzieję, że zagram w najbliższym meczu” – powiedział Lewandowski, przypominając, że od czasu przybycia w niedzielę na zgrupowanie Barcy nie trenował jeszcze z zespołem. Dodał, że mimo tego treningi indywidualne nie były łatwe.

Piłkarz zaznaczył, że z jego dotychczasowych obserwacji wynika, iż obecna ekipa FC Barcelona ma w sobie duży potencjał. “Dobrze jest stanowić jej część. W tym wielkim klubie, o wielkiej historii chciałbym zacząć tworzyć już jego nową historię” – dodał.

Na zakończenie środowego wydarzenia Laporta wręczył piłkarzowi koszulkę z nazwiskiem “Lewandowski”, ale bez numeru. Media spekulują, że Polakowi może przypaść dziewiątka, z którą występował on dotychczas w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Polski.

FC Barcelona sprowadziła Lewandowskiego z Bayernu Monachium za 45 mln euro. W ramach dodatkowych bonusów dotychczasowy pracodawca piłkarza zainkasuje dodatkowe 5 mln euro.

Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie było symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Roberta Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na barcelońskim stadionie Camp Nou po powrocie drużyny z amerykańskiego tournee.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne