New York
46°
Sunny
6:59 am7:07 pm EDT
8mph
28%
30.26
TueWedThu
61°F
57°F
64°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Liga hiszpańska: Udany powrót “Wielkiego Lewandowskiego”

02.02.2023

Hiszpańscy komentatorzy chwalą w czwartek skuteczność polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, który po pauzie spowodowanej karą dyscyplinarną udanie powrócił w środę do rozgrywek La Liga. Piłkarz Barcelony zdobył w Sewilli zwycięskiego gola w spotkaniu z Betisem (2:1).

Dziennik „Sport” nazwał Lewandowskiego „Wielkim”, wskazując, że z 14 golami pewnie prowadzi on klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Kolejny w tabeli Joselu z Espanyolu Barcelona ma ich o trzy mniej.

Wydawana w Katalonii gazeta umieściła na okładce czwartkowego wydania zdjęcie Polaka w towarzystwie Pedriego z tytułem „Nie do zatrzymania!”.

„Sport” podsumowując środowy mecz w Sewilli przypomina, że zdobyty przez „Lewego” gol jest już 23. w 25 spotkaniach rozgrywanych przez napastnika w barwach FC Barcelona, którą zasilił w lipcu ub. roku.

Odnotowuje, że 14 z dotychczas strzelonych dla „Dumy Katalonii” goli Lewandowski zdobył w La Liga, pięć w Lidze Mistrzów, dwa w Pucharze Króla, a dodatkowe dwie bramki w Superpucharze Hiszpanii.

“Wielki Lewandowski powrócił do La Liga potwierdzając swój prymat w klasyfikacji strzelców” – podsumował „Sport”.

Z kolei „Mundo Deportivo” wyróżnił w czwartek reprezentanta Polski nie tylko za skuteczność, ale również za grę bez piłki.

„Już sama obecność Lewandowskiego na murawie jest zaletą dla ofensywy FC Barcelony. Nie chodzi tylko o zdobywane przez niego gole, ale o jego ruchy na boisku, które umożliwiają podciągnięcie drugiej linii, a także lepsze uporządkowanie gry na skrzydłach” – ocenił dziennik.

Według gazety Lewandowski wraz z kolegami przyczynił się do powstania „nowej Barcelony” trenera Xaviego Hernandeza, grającej „bardzo solidny futbol” i pewnie przewodzącej w tabeli La Liga.

Marcin Zatyka (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY