Wiadomości
Sport

Liga MLS – Rekordowe pięć asyst Messiego w jednym meczu

05.05.2024

Lionel Messi ustanowił rekord asyst w jednym meczu ligi MLS. Po podaniach argentyńskiego piłkarza padło pięć goli, a jego Inter Miami pokonał u siebie New York Red Bulls 6:2.

Do przerwy nowojorczycy prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie koncertowo zagrał Messi. Po jego podaniach trzy gole zdobył Urugwajczyk Luis Suarez, a dwa Paragwajczyk Matias Rojas. Autorem szóstej bramki dla Interu był… Messi, a asystował mu Suarez.

Drużyna z Miami prowadzi w tabeli Konferencji Wschodniej. Z 12 meczów wygrała siedem. Natomiast Suarez i Messi mają na koncie po 10 goli i przewodzą klasyfikacji strzelców.

Blisko 37-letni Messi z Interem związał się w ubiegłym roku. Największe sukcesy odnosił z Barceloną, z którą cztery razy triumfował w Lidze Mistrzów i 10-krotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii. Z reprezentacją Argentyny w 2022 roku wywalczył mistrzostwo świata. (PAP)