New York
61°
Partly Cloudy
6:12 am7:37 pm EDT
10mph
45%
30.16
ThuFriSat
50°F
55°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Liga NFL – o Super Bowl po raz pierwszy w historii po przeciwnych stronach zagrają bracia

01.02.2023

Tegoroczny Super Bowl – finał rozgrywek o mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego NFL przejdzie do historii niezależnie od wyniku, bo po raz pierwszy w przeciwnych drużynach zagrają w nim bracia: Travis Kelce (Kansas City Chiefs) i Jason Kelce (Philadelphia Eagles).

„Fajny scenariusz. Moja mama nie może przegrać” – powiedział młodszy z braci Travis.

Finał odbędzie się 12 lutego na stadionie w Glendale w Arizonie.

Jedną spośród kilkudziesięciu tysięcy fanek będzie na pewno Donna Kelce, mama obydwu zawodników. Zapewne ubierze specjalną koszulkę, zresztą nie pierwszy raz, na której podobizna Travisa z Kansas znajduje się z przodu, a z tyłu prezentuje się równie okazale wizerunek Jasona z Eagels.

W historii ligi były już braterskie pojedynki – Peyton (Denver Broncos) kontra Eli Manning (New York Giants), czy Tiki (Giants) kontra Ronde Barber (Tampa Bay Buccaneers), ale nigdy rodzeństwo nie zagrało w wielkim finale.

„To będzie niesamowite uczucie zagrać przeciwko niemu. Szanuję wszystkich w organizacji Eagles. Nie będę opowiadał dużo bzdur o tym, jak bardzo kocham swojego brata, ale bez dwóch zdań to będzie emocjonujący mecz” — dodał Travis cytowany na stronie internetowej ksat.com.

„Skończyłem z byciem fanem Chiefs” – powiedział Jason.

Mama Donna jest od lat kibicem synów, przemierza samolotem Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz, by kibicować swoim „chłopcom”. Cieszyła się już z sukcesów obydwu – zespół Eagles z Jasonem w składzie wygrał 52. Super Bowl w 2018 r. w Minneapolis pokonując New England Patriots, zaś drużyna Chiefs z Travisem triumfowała dwa lata później w finale z San Francisco 49ers w Miami.

Chiefs, którzy w decydującym o awansie spotkaniu wygrali z Cincinnati Bengals 23:20, wystąpią w prestiżowym meczu o mistrzostwo po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat. Eagles przepustkę do Super Bowl wywalczyli pokonując San Francisco 49ers aż 31:7. Trenerem klubu Kansas City jest Andy Reid, który w przeszłości prowadził ekipę Eagles, a nawet awansował z nią do Super Bowl. (PAP)

olga/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner