New York
39°
Mostly Cloudy
7:07 am4:28 pm EST
2mph
72%
30.1
SatSunMon
57°F
61°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Los Angeles – MKOl zatwierdził pięć nowych dyscyplin w programie igrzysk

16.10.2023

Międzynarodowy Komitet Olimpijski na sesji w Mumbaju zatwierdził dodanie do programu igrzysk w Los Angeles w 2028 roku pięciu dyscyplin: krykieta, baseballa/softballa, futbolu flagowego, lacrosse i squasha.

W myśl przepisów MKOl każdy gospodarz igrzysk może zaproponować centrali w Lozannie szereg dyscyplin, które chciałby zobaczyć w programie olimpijskim u siebie. Organizatorzy imprezy w 2028 roku zaproponowali właśnie te pięć, a wcześniej Komitet Wykonawczy MKOl zaakceptował je podczas kongresu w Mumbaju. W poniedziałek zmiany zostały zatwierdzone na sesji MKOl.

Futbol flagowy – mniej kontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego – oraz squash zadebiutują w programie igrzysk, natomiast krykiet, baseball/softball i lacrosse już wcześniej przynajmniej raz się w nim znalazły.

„Te dyscypliny wpisują się w sportową kulturę Ameryki i zaprezentują się całemu światu. Uczynią igrzyska LA 28 wyjątkowymi i pozwolą Ruchowi Olimpijskiemu zaznajomić się z nowym środowiskiem sportowców i kibiców w USA i globalnie” – mówił wcześniej przewodniczący MKOl Thomas Bach.

Wiadomo natomiast, że w Los Angeles nie odbędzie się rywalizacja w breakdance. Dyscyplina ta pojawi się w przyszłym roku na igrzyskach w Paryżu.(PAP)

krys/ mm/ sab/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00