New York
66°
Sunny
5:33 am8:11 pm EDT
6mph
65%
30
TueWedThu
77°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Lotnisko Chopina nie przewiduje utrudnień w funkcjonowaniu portu w związku z wizytą prezydenta USA

19.02.2023

W związku z planowaną wizytą w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena nie przewidujemy występowania utrudnień w funkcjonowaniu samego Lotniska Chopina w Warszawie – przekazała PAP rzeczniczka lotniska Anna Dermont.

Prezydent USA Joe Biden będzie przebywał w Polsce we wtorek i środę. Przylot do Warszawy Air Force One, z prezydentem Stanów Zjednoczonych na pokładzie, planowany jest we wtorek rano.

„W związku z planowaną wizytą prezydenta USA w Polsce nie przewidujemy występowania utrudnień w funkcjonowaniu samego Lotniska Chopina w Warszawie” – przekazała rzeczniczka lotniska Anna Dermont.

Podkreśliła, że należy się jednak spodziewać możliwych utrudnień w dojeździe do lotniska od strony centrum Warszawy. Szczególnie ulicą Żwirki i Wigury. W tym celu rzeczniczka zaleca śledzenie komunikatów miasta dotyczących funkcjonowania transportu miejskiego na czas przejazdu prezydenckiej kolumny.

„Sugerujemy wybór dojazdu od strony Południowej Obwodnicy Warszawy i Ursynowa – na ul. Jamesa Gordona Bennetta. Osobom planującym dojazd na lotnisko komunikacją miejską w dniach wizyty prezydenta USA doradzamy skorzystanie z pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej (linia S2)” – przekazała rzeczniczka.

Dermont zaleciła także zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie np. w zakresie zamknięcia niektórych ulic w rejonie lotniska oraz pojawienia się tymczasowych zakazów postoju i parkowania.

„Bieżące komunikaty na temat ewentualnych zmian lub utrudnień będą się pojawiać na stronie i w social-mediach Lotniska Chopina” – przekazała.

Biden w trakcie wizyty w Polsce ma spotkać się z prezydentem RP Andrzejem Dudą i z liderami Bukaresztańskiej Dziewiątki; wygłosi przemówienie przed rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. ma część cywilną i wojskową, na którą przylatują VIP-y. Portem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. W ubiegłym roku lotnisko odprawiło ponad 14,4 mln podróżnych. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner