New York
61°
Sunny
6:15 am7:35 pm EDT
5mph
77%
29.8
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Lotnisko Chopina: Od wczoraj letnia siatka połączeń

02.04.2024

Od dziś na Lotnisku Chopina wchodzi w życie letnia siatka połączeń, w której pojawią się nowości. Polskie Linie Lotnicze LOT od 4 czerwca połączą Polskę z Arabią Saudyjską. Rejsy do Rijadu będą odbywać się trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i niedziele. Od 11 kwietnia polski przewoźnik wraca na trasę do Aten. Loty zaplanowane są codziennie.


3 maja wystartują rejsy tureckiej linii SunExpress do Izmiru. Loty będą początkowo wykonywane trzy razy w tygodniu – we wtorki, środy i piątki. Od lipca częstotliwość lotów wzrasta do sześciu razy w tygodniu.
W czerwcu planowane jest również uruchomienie połączenia linii Ethiopian do Addis Abeby. Będzie to drugie połączenie rozkładowe – po Kairze – do Afryki. Rejsy mają odbywać się cztery razy w tygodniu. Przewoźnik nie uruchomił jednak jeszcze sprzedaży biletów.


Rośnie ruch na trasie Warszawa-Tel Awiw. W marcu połączenia wznowił węgierski przewoźnik Wizz Air, który dołączył do operujących ponownie na tym kierunku PLL LOT i El Al.


13 marca uruchomione zostało także połączenie PLL LOT do stolicy Uzbekistanu – Taszkentu. Łącznie w letniej siatce połączeń stołecznego lotniska znalazły się 122 kierunki rozkładowe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ #Pszoniak/w hm

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner