New York
55°
Fog
6:20 am7:32 pm EDT
9mph
94%
29.39
SatSunMon
54°F
68°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Nowy Jork

Łóżka w klasie ekonomicznej

13.07.2022

Podróżując samolotem oraz wybierając klasę ekonomiczną, często skazujemy się na niezbyt komfortowe warunki. Wszystko może się jednak niebawem zmienić.

Linie lotnicze Air New Zealand planują wprowadzić w swoich samolotach łóżka, dla osób podróżujących klasą ekonomiczną. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Zadebiutować ma już w 2024 roku.

Projekt nazwany „Skynest” ma pojawić się na pokładzie samolotów Boeing 787-9 Dreamliner. Zamontowanych zostanie w sumie sześć pełnowymiarowych miejsc do spania.

Jest to aspekt, który w przyszłości może okazać się nieodłącznym elementem tych linii lotniczych. W plana jest bowiem pierwszy w historii lot Air New Zealand do Nowego Jorku, bez międzylądowania w Auckland. 17-godzinny kurs będzie jednym z najdłuższych regularnych lotów pasażerskich na świecie.

System „Skynest” nie będzie jednak bezpłatny, ani tani. Konkretnych cen jeszcze nie znamy, ale Air New Zealand informuje, że wymagana będzie dodatkowa opłata za dostęp do łóżek. Na pasażera przypadać mają 4 godziny.

Łóżka będą czyszczone pomiędzy każdą sesją oraz zmieniona zostanie pościel. Wszystko odbywać się będzie w najwyższych standardach higieny.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner