New York
72°
Sunny
5:24 am8:29 pm EDT
8mph
42%
30.24
MonTueWed
84°F
90°F
90°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Maciej Rybus nie pojedzie do Kataru

20.06.2022

Maciej Rybus, który w ostatnich dniach podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa, nie wystąpi w mistrzostwach świata, organizowanych pod koniec roku w Katarze – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

„Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu reprezentacji Polski rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze” – napisano w komunikacie PZPN.

W czerwcu Rybusowi skończyła się umowa z innym moskiewskim zespołem – Lokomotiwem, w którym doświadczony piłkarz występował od 2017 roku. Wcześniej grał w Legii Warszawa, Tereku Grozny i Olympique Lyon. W reprezentacji Polski wystąpił dotychczas w 66 meczach, strzelił dwie bramki.

Z uwagi na agresję zbrojną Rosji na Ukrainę trener Michniewicz już wcześniej nie powoływał Rybusa do reprezentacji, aby – jak tłumaczył – oszczędzić piłkarzowi zamieszania wokół niego.

Przejście Rybusa do Spartaka, ogłoszone 11 czerwca, wywołano wiele negatywnych komentarzy w Polsce. Postawę reprezentanta kraju skrytykował m.in. wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz.

„Nie ma już nic bardziej żenującego, niż zasłanianie się +dobrem rodziny+, gdy chodzi po prostu o duże pieniądze. A to krwawe pieniądze. Mam nadzieję, że nie będzie już dla niego miejsca w reprezentacji. Gra z +orzełkiem+ na piersi to honor i tylko dla takich, którzy to rozumieją” – napisał wiceszef MSZ na Twitterze. (PAP)

af/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner