New York
59°
Cloudy
6:02 am7:45 pm EDT
5mph
49%
30.04
ThuFriSat
55°F
59°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Magiczny weekend w Linden

23.12.2022
Uczniowie Polskiej Szkoły im. Karola Wojtyły w Linden podczas świątecznego występu ZDJĘCIA: JOANNA MACIOSZEK/NOWY DZIENNIK

W dniach 16-18 grudnia audytorium Polskiej Szkoły im. Karola Wojtyły w Linden zamieniło się w bożonarodzeniowy kiermasz. W pięknie udekorowanej sali można było nabyć oryginalne prezenty świąteczne, a także obejrzeć widowisko artystyczne przygotowane przez uczniów szkoły.

Organizatorką wydarzenia i kontynuatorką tradycji zainicjowanej 7 lat temu jest pani Danuta Lisowska, nauczycielka ze Szkoły im. Karola Wojtyły w Linden, od lat związana i działająca na rzecz Polonii w USA. Uczniowie szkoły zaprezentowali niezwykle dynamiczny program artystyczny. Kolędy i pastorałki w ich wykonaniu zachwyciły publiczność. W wypełnionej po brzegi, świątecznie udekorowanej sali można było usłyszeć klasyczne polskie kolędy, jak również amerykańskie pastorałki zaśpiewane w języku polskim.

Organizatorka kiermaszu Danuta Lisowska ze swoja wnuczką Vivien

Trwający przez trzy dni kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Była to wyjątkowa okazja do zakupów świątecznych, w tym kartek przygotowanych przez uczniów szkoły, a także oryginalnych kalendarzy z wizerunkiem poszczególnych klas. Nie zabrakło również biżuterii z bursztynów, olejków eterycznych, stroików świątecznych i pierniczków.

Gościem honorowym kiermaszu był oczywiście święty Mikołaj, który swoją obecnością nie tylko uatrakcyjnił wydarzenie, ale przede wszystkim wywołał uśmiech na buziach najmłodszych uczestników spotkania. W czasie kiermaszu nie zabrakło różnych atrakcji, a jedną z nich był konkurs na najdłuższy, ręcznie wykonany łańcuch choinkowy. Odbyła się także loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

W niedzielę, w ostatnim dniu kiermaszu uczestnicy mogli podziwiać „żywą szopkę bożonarodzeniową”, przygotowaną przez Parafię Kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden.

Organizatorka kiermaszu Danuta Lisowska ze Świętym Mikołajem  podczas loterii

Szkoła im. Karola Wojtyły w Linden pod dyrekcją p. Agnieszki Czajkowskiej istnieje od roku 2015 i z roku na rok stale się rozwija i powiększa.

Joanna Macioszek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner