New York
66°
Fair
5:26 am8:21 pm EDT
6mph
74%
29.96
SatSunMon
68°F
73°F
75°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Małpa zadzwoniła na numer alarmowy policji

21.08.2022

Funkcjonariusze policji w kalifornijskim hrabstwie San Luis Obispo ruszyli na pomoc kiedy otrzymali wiadomość, że ktoś z organizacji ekologicznej Conservation Ambassadors zadzwonił pod numer alarmowy 911. Okazało się, że była to… małpka kapucynka.

Ponieważ połączenie zostało przerwane dyspozytorzy usiłowali się tam bezskutecznie dodzwonić. Zaalarmowane biuro szeryfa wysłało pod wskazany adres swoich funkcjonariuszy.

Jak podała w niedzielę telewizja CNN okazało się że żaden z pracowników Conservation Ambassadors nie dzwonił pod numer 911.

„Wtedy wszyscy zdali sobie sprawę, że to musiała być małpa kapucynka, o imieniu Route, która wydostała się z klatki” – napisało na Facebooku biuro szeryfa. Zdaniem personelu organizacji Route musiała przypadkowo znaleźć telefon komórkowy.

„Powiedziano nam, że małpy kapucynki są bardzo ciekawe, chwytają wszystko. Route zaczęła po prostu naciskać guziki telefonu” – wyjaśniło biuro szeryfa.

Pracownicy Conservation Ambassadors ostrzegli, że ludzie nie powinni trzymać kapucynek jako zwierząt domowych. „Są tak dociekliwe, że nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć” – tłumaczyli.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner