New York
45°
Fair
7:04 am4:28 pm EST
7mph
34%
30.27
TueWedThu
57°F
57°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Mariusz Błaszczak do żołnierzy: dzięki waszej postawie i służbie Polska jest bezpieczna

14.08.2022

Dzięki waszej postawie i codziennej służbie Polska jest bezpieczna, dziękuję wam za to – powiedział w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak do żołnierzy Wojska Polskiego.

Minister Błaszczak wręczył w niedzielę rano odznaczenia i wyróżnienia żołnierzom Wojska Polskiego. W krótkim przemówieniu zwrócił uwagę, że wśród uhonorowanych są m.in. żołnierze związani z ewakuacją z Afganistanu naszych sojuszników.

„Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie ewakuacja ludzi z Afganistanu, to groziłaby im śmierć. A właśnie nasi żołnierze taką akcję z Afganistanu przeprowadzili” – powiedział.

Podkreślił też, że wyróżnieni zostali także żołnierze biorący udział w akcji na granicy polsko-białoruskiej.

„Polska została zaatakowana przez reżim Łukaszenki przy pomocy migrantów z Bliskiego Wschodu. Żołnierze Wojska Polskiego, wspierając Straż Graniczną, utrzymali granicę, odparli ten hybrydowy atak” – mówił.

Zdaniem Błaszczaka polscy żołnierze byli atakowani „z Polski przez polityków opozycji, przez celebrytów”. „Dziękuję, że nie ulegliście tym atakom, że broniliście honoru żołnierza Wojska Polskiego, ale jednocześnie broniliście Polski. Skutecznie obroniliście Polskę” – dodał.

£ask, 14.08.2022. Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz B³aszczak (3P) podczas pikniku wojskowego na placu targowym w £asku, 14 bm. Trwaj¹ obchody Œwiêta Wojska Polskiego i 102. rocznicy zwyciêstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej. (jm) PAP/Grzegorz Micha³owski

Szef MON podziękował też żołnierzom za codzienną służbę i pomoc ludziom. „Dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna. W związku z tym nasze wysiłki, kierownictwa MON, zmierzają ku temu, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby było wyposażone w nowoczesną broń. Konsekwentnie to robimy (…) Wszystko to służy temu, żeby Polska była bezpieczna. Dzięki waszej codziennej służbie Polska jest bezpieczna. Za to jeszcze raz serdecznie wam dziękuję” – powiedział Błaszczak.

£ask, 14.08.2022. Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz B³aszczak (C-L) podczas pikniku wojskowego na placu targowym w £asku, 14 bm. Trwaj¹ obchody Œwiêta Wojska Polskiego i 102. rocznicy zwyciêstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej. (jm) PAP/Grzegorz Micha³owski

Minister wyróżnił w sobotę 69 żołnierzy nagrodami finansowymi, pamiątkowymi ryngrafami i medalami resortowymi. Wpisem do Księgi Honorowej WP uhonorował zastępcę komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Roberta Jędrychowskiego i płk. Jarosława Chojnackiego z Dowództwa Operacyjnego SZ.

Autorzy: Mateusz Mikowski, Jakub Borowski

mm/ brw/ joz/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY