New York
75°
Clear
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
81%
30.17
SunMonTue
91°F
91°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Marsz Niepodległości w Warszawie

11.11.2023

Oceniamy ten marsz na mniej więcej 40 tysięcy uczestników – powiedział w sobotę prezydent Warszawy Rafała Trzaskowski.

Prezydent stolicy po godz. 16 przekazał, że sytuacja na ulicach Warszawy jest pod kontrolą, jest spokojnie. Choć podkreślił, że nadużywane są środki pirotechniczne.

„Oceniamy ten marsz na mniej więcej 40 tysięcy uczestników. Mam nadzieję, że nic złego się nie stanie przez te najbliższe godziny” – podkreślił.

Warszawa, 11.11.2023. Uczestnicy Marszu Niepodleg³oœci na Moœcie Poniatowskiego w Warszawie, 11 bm. Tegoroczny przemarsz idzie pod has³em „Jeszcze Polska nie zginê³a”. Wydarzenie zakoñczy siê na b³oniach Stadionu Narodowego. Manifestacjê, która od lat przechodzi ulicami Warszawy w rocznicê odzyskania przez Polskê niepodleg³oœci, od 2011 roku organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodleg³oœci. (mr) PAP/Pawe³ Supernak

Wyjaśnił, że w Warszawie było zrejestrowanych kilkanaście zgromadzeń, które są od siebie oddzielone, więc zachowane jest bezpieczeństwo.

Pytany był o incydenty związane z paleniem flag Unii Europejskie i tęczowej.

„Zwróciliśmy na to uwagę policji. Natomiast palenie tych flag, abstrahując od tego jaki jest tego wydźwięk, nie powodowało większego zagrożenia dla uczestników marszu” – skomentował.

Podziękował też wszystkim służbom za zabezpieczenie marszu.

autorka: Marta Stańczyk

mas/ ok/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner