New York
52°
Fair / Wind
6:19 am7:33 pm EDT
20mph
61%
29.53
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Opinie i Analizy

Massachusetts ma najlepsze szkoły w USA. New Jersey na 3. miejscu

27.07.2022

Według raportu WalletHub Massachusetts to stan z najlepszymi szkołami w USA. W rankingu znalazły się wszystkie stany. Tuż za Massachusetts znalazło się Conecticut a New Jersey na 3. miejscu- podaje CBS News.

Uczniowie z Massachusetts mieli najwyższe wyniki w testach z matematyki i czytania oraz w wynikach ACT. W stanie wystąpił także najniższy odsetek uczniów z zagrożeniem w szkołach średnich.

Connecticut, New Jersey, Virginia i Maryland zamykają pierwszą piątkę. New Hampshire uplasowało się na szóstym miejscu. Na samym dole listy znalazły się szkoły z Nowego Meksyku.

Szkoły w najludniejszym i najbogatszym stanie w kraju znalazły się dopiero na 40. miejscu. Illinois znalazło się w pierwszej trzydziestce na miejscu 22.

W najgorszej dziesiątce znalazły się szkoły ze stanów (odpowiednio): California, Hawaii           , Alabama, Mississipp, Oregon, Oklahoma, South Carolina, West Virginia, Arizona, Louisiana, Alaska, New Mexico.

WalletHub twierdzi, że oparł swój ranking na czynnikach jakości i bezpieczeństwa, w tym wskaźnikach ukończenia studiów, wynikach testów i stosunku uczniów do nauczycieli.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner