New York
43°
Showers in the Vicinity
6:22 am5:52 pm EDT
9mph
87%
30.27
WedThuFri
52°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Mateusz Morawiecki: Jesteśmy z rodzinami zmarłych policjantów i razem mówimy – stop przemocy!

04.12.2023

Śmierć dwóch funkcjonariuszy Policji, postrzelonych we Wrocławiu, to tragedia, która nie powinna się zdarzyć. Dziś wszyscy jesteśmy z rodzinami policjantów i razem mówimy: stop przemocy – podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

„Śmierć dwóch funkcjonariuszy @PolskaPolicja to tragedia, która nie powinna się zdarzyć. Dziś wszyscy jesteśmy z rodzinami policjantów, którzy zginęli podczas służby i razem mówimy: Stop przemocy! Stop bandytom!” – napisał Morawiecki na platformie X (dawniej Twitter).

Zmarli w poniedziałek to aspiranci sztabowi Daniel Łuczyński i Ireneusz Michalak. Obaj zostali postrzeleni w piątek wieczorem przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu przez 44-letniego Maksymiliana F.

Do postrzelenia policjantów doszło w momencie, gdy F. był transportowany na komisariat Wrocław Krzyki. Wcześniej został on zatrzymany przez innych policjantów jako poszukiwany listem gończym za oszustwo.

Po postrzeleniu funkcjonariuszy mężczyzna zbiegł. Rozpoczęła się obława. F. został zatrzymany w sobotni poranek. Miał przy sobie broń. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, w niedzielę sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Śmierć funkcjonariuszy oznacza, że zmianie ulegnie kwalifikacja czynu – zamiast usiłowania zabójstwa F. będzie sądzony za zabójstwo.

W sprawie wciąż jest dużo niewiadomych, w tym to, dlaczego podejrzany zdołał przemycić broń do radiowozu. W policji został powołany specjalny zespół do wyjaśnienia tej sprawy.(PAP)

agzi/ jann/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY