New York
37°
Clear
7:09 am5:08 pm EST
6mph
50%
30.19
SunMonTue
52°F
48°F
39°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Media w Argentynie: gramy jak mistrzowie świata

14.12.2022

Argentyńskie media po wygranym ich piłkarskiej reprezentacji z Chorwacją 3:0 w półfinale mundialu w Katarze twierdzą, że ekipa “Albiceleste” zagrała we wtorkowym pojedynku niczym zespół mistrzów świata.

Komentatorzy Radia La Red podkreślają, że poziom zaprezentowany w półfinale przez podopiecznych Lionela Scaloniego jest “mistrzowski”, a drużyna z Argentyny zasługuje na wygranie katarskiego mundialu.

„Ta ekipa rośnie z meczu na mecz. Zaczęliśmy bardzo źle, od porażki z Arabią Saudyjską, ale wchodzimy dziś do finału turnieju w wielkim stylu” – ocenili reporterzy rozgłośni.

Wskazali, że przełomowym wydarzeniem dla drużyny Scaloniego podczas mundialu była druga połowa spotkania z Meksykiem.

„Od tamtej chwili ta drużyna rozpoczęła miażdżyć wszystko, co spotkała na swojej drodze. Ten zespół ma w sobie niezwykłą energię, a także ogromny potencjał” – podsumowała rozgłośnia z Buenos Aires.

Portal A24 uważa, że z meczu na mecz lepiej spisuje się linia ofensywna zespołu, a także jej lider – Lionel Messi.

„Dziś wygraliśmy dzięki magii Lionela Messiego oraz skuteczności Juliana Alvareza” – ocenił wtorkowy półfinał.

Zarówno A24, jak i dziennik „La Nacion” z Buenos Aires chwalą formę, jaką we wtorek zaprezentował kapitan zespołu “Albiceleste”. Jego zaangażowanie w pojedynek przeciwko Chorwacji określają mianem „genialnego”.

Twierdzą, że Messi był nie tylko najlepszym piłkarzem wtorkowego półfinału, ale nazywają go najlepszym graczem rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata, a także najlepszym piłkarzem świata.

Dziennikarze z Argentyny wierzą, że występ w katarskim finale mistrzostw świata może zakończyć się dla ekipy “Albiceleste” zdobyciem mistrzowskiego tytułu. Spodziewają się, że ich rywalem w finałowym pojedynku będzie Francja, która w środę w drugim półfinale zmierzy się z Marokiem.

Autor: Marcin Zatyka (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY