New York
37°
Partly Cloudy
7:05 am4:28 pm EST
7mph
66%
29.99
ThuFriSat
43°F
50°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Meksyk: 27 osób zginęło w Acapulco w wyniku uderzenia huraganu Otis

27.10.2023

Co najmniej 27 osób zginęło w wyniku uderzenia huraganu Otis w położony nad Pacyfikiem meksykański kurort Acapulco i jego okolice w południowo-zachodniej części kraju – poinformował w czwartek rząd Meksyku.

„Otrzymaliśmy raport od rządu stanowego i władz miejskich, w którym stwierdzono śmierć 27 osób i zaginięcie czterech” – powiedziała na konferencji prasowej sekretarz bezpieczeństwa Meksyku Rosa Icela Rodriguez.

Nie podano żadnych szczegółów na temat ofiar ani miejsca ich zgonu.

W środę wczesnym rankiem huragan Otis, mający piątą, najwyższą kategorię, uderzył w Acapulco, wywołując ogromne powodzie i chaos w kurorcie liczącym prawie milion mieszkańców. Doszło do wielu grabieży, a mieszkańcy zostali pozbawieni prądu i dostępu do internetu.

Po przejściu przez Acapulco żywioł spustoszył jeszcze wiele terenów w stanie Guerrero. Zalane zostały ulice, wiatr pozrywał dachy domów, a ludzie zostali odcięci od środków komunikacji.

Ministerstwo obrony Meksyku podało, że w Acapulco i okolicach rozmieszczono prawie 8400 żołnierzy armii lądowej, sił powietrznych i gwardii narodowej, którzy biorą udział w akcji ratowniczej. (PAP)

zm/ mms/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00