New York
73°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
4mph
55%
30
SatSunMon
84°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Messi: Mam nadzieję zakończyć karierę w Interze Miami

13.06.2024

Argentyński gwiazdor piłki nożnej Lionel Messi w wywiadzie dla stacji telewizyjnej ESPN powiedział, że ma nadzieję zakończyć karierę w Interze Miami. Nie podał jednak ostatecznego terminu dodając, że „na razie nie jest gotowy odejść definitywnie z futbolu”.

„Robiłem to przez całe życie. Kocham grać w piłkę, kocham treningi, życie codzienne, atmosferę na meczach, kibiców, trybuny. Wszystko, co jest związane z futbolem. Koniec tego wszystkiego trochę mnie przeraża” – podkreślił.

Ośmiokrotny zdobywca „Złotej Piłki”, który ma kontrakt z Interem Miami ważny do 2025 roku, dołączył do zespołu z Florydy w lipcu 2023 z Paris Saint-Germain.

„Dzisiaj już wiem, że opuszczenie Europy i przyjazd tutaj były trudną decyzją. Wiem także, że pomogła mi w tym świadomość, że byłem mistrzem świata i w futbolu światowym osiągnąłem prawie wszystko. To mi pozwoliło spojrzeć na wszystko z większej perspektywy” – powiedział Messi.

Triumfator mundialu 2022 w Katarze dodał także, że nie wyklucza kontynuowania kariery, aby walczyć o obronę tytułu w 2026 roku, gdy współorganizatorami mistrzostw świata będą Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada.

Najbliższe plany napastnika, który 24 czerwca będzie obchodził 37. urodziny, to udział w turnieju Copa America, który odbędzie się w dniach 20 czerwca – 14 lipca w USA. Broniąca tytułu z 2021 roku Argentyna zapowiada tem walkę o ponowne zwycięstwo. (PAP)

wha/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner