New York
48°
Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
15mph
60%
29.6
SunMonTue
72°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Mężczyzna, który strzelał w metrze nie zostanie oskarżony. „Działał w obronie własnej”

15.03.2024

Prokuratura z Brooklynu poinformowała w piątek, że 32-latek, który postrzelił w metrze agresywnego mężczyznę, nie zostanie oskarżony. Decyzję podjęto w świetle materiału dowodowego, który wskazuje, że strzelec działał w obronie własnej.

„Dochodzenie w sprawie tego tragicznego incydentu jest w toku, ale na tym etapie dowody na samoobronę wykluczają wniesienie jakichkolwiek zarzutów karnych przeciwko strzelcowi” – powiedział Oren Yaniv, rzecznik Prokuratury Okręgowej na Brooklynie.

32-letni ojciec dwójki dzieci Younece Obuad został w piątek zwolniony z aresztu.

Wczoraj – w czwartek, 14 marca – Obuad postrzelił 36-letniej Dajuana Robinsona, który wcześniej atakował go i dręczył.

Według ustaleń policjantów – broń nie należała do strzelca. 32-latek zdołał wyrwać ją Robinsonowi, zanim oddał około 4 strzały w jego kierunku.

Wcześniej – w czasie, kiedy Obuad i Robinson toczyli konflikt – agresywnego 36-latka dźgnęła ostrym narzędziem jedna z pasażerek metra.

W sprawie incydentu wypowiedział się adwokat Daniela Penny’ego – byłego żołnierza piechoty morskiej, który w ubiegłym roku udusił w metrze Jordana Neely’ego. Thomas Kenniff pochwalił decyzję prokuratora Brooklynu stwierdzając, że oskarżenia nie powinny być wysuwane wobec kogoś, kto prawdopodobnie działał w obronie własnej.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner