New York
72°
Sunny
5:24 am8:29 pm EDT
8mph
42%
30.24
MonTueWed
84°F
90°F
90°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka

Mężczyźnie oskarżonemu o strzelaninę w nowojorskim metrze grozi 11 wyroków dożywocia

18.12.2022

Federalna wielka ława przysięgłych opowiedziała się za postawieniem Frankowi Jamesowi 11 zarzutów za atak terrorystyczny i użycie przemocy w systemie transportu masowego. Grozi mu kara 11 wyroków dożywocia, podała w sobotę lokalna telewizja NY 1.

Decyzja rady przysięgłej zapadła w piątek. 12 kwietnia 62-letni mężczyzna strzelał do pasażerów nowojorskiego metra w porannych godzinach szczytu. Zgodnie z aktem oskarżenia złożonym przez prokuratorów federalnych na Brooklynie może otrzymać maksymalną karę 11 wyroków dożywocia.

James stoi pod zarzutem postrzelenia 10 osób dojeżdżających do pracy. Doprowadził też do chaosu, w wyniku którego dziesiątki ludzi doznało obrażeń.

W kwietniu, prokuratorzy oskarżyli mężczyznę m. in. o odpalenie w metrze dwóch granatów dymnych i oddanie w kierunku pasażerów 33 strzałów z pistoletu Glock 9 mm.

James został zatrzymany przez policję prawie 30 godzin po otwarciu ognia. Nastąpiło to dzięki wskazówkom od nowojorczyków, którzy zauważyli go w części Manhattanu w East Village i powiadomili o tym organy ścigania.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner