New York
82°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
3mph
73%
30.11
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Michał Probierz: Chcemy wykorzystać atuty Lewandowskiego i Zielińskiego 

20.09.2023

„Będziemy grać takim systemem i ustawieniem, żeby wykorzystać atuty, które mają Robert Lewandowski i Piotr Zieliński” – oświadczył nowy selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz i podkreślił, że nie ma zamiaru odbierać piłkarzowi Barcelony opaski kapitana.

„Robert Lewandowski był kapitanem i będzie, nie chcemy wszystkiego burzyć. Nie będziemy robić rewolucji i rezygnować z jego usług. Będziemy powoływać najlepszych zawodników. Nie chcemy wszystkiego zmieniać. Jednak większa grupa piłkarzy musi wziąć odpowiedzialność za grę, żeby nie uzależniać zdobycia bramki od Roberta. Piłkarze muszą szukać wolnych przestrzeni i podejmować pojedynki jeden na jeden. Mam nadzieję, że uda to się wypracować na zgrupowaniu” – tłumaczył Probierz.

Trener został zapytany o styl, który będzie preferować kadra narodowa pod jego wodzą, a już za trzy tygodnie biało-czerwoni zagrają z Wyspami Owczymi i Mołdawią w eliminacjach Euro 2024.

„Każdy chciałby grać ofensywną piłkę. W wielu reprezentacjach następują zmiany pokoleniowe. Kilka lat temu ta kadra była na topie i wszyscy grali w czołowych klubach. Musimy przejść te eliminacje i dodać do tego grona młodych, +głodnych+ piłkarzy, którzy chcą się wypromować. Chcemy szukać nieoczywistych rozwiązań” – przekazał szkoleniowiec.(PAP)

mg/ pp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner