New York
50°
Partly Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
17mph
62%
29.55
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Warto przeczytać

Mieszkanka Chicago złożyła pozew przeciw L’Oréal z powodu rakotwórczych środków do włosów

25.10.2022

Mieszkanka Chicago twierdzi, że chemiczne środki rozluźniające, znajdujące się w produktach znanej firmy kosmetycznej L’Oréal spowodowały u niej raka macicy. W jej imieniu został złożony pozew przeciw firmie.

Jenny Mitchell jest pierwszą kobietą, która jest przekonana, że wykryty u niej nowotwór to efekt stosowania produktów do prostowania i rozluźniania włosów firmy L’Oréal. W zeszłym tygodniu opublikowano badania Narodowego Instytutu Zdrowia, które wykazały znaczący związek między tymi produktami a rozwojem raka – zwłaszcza u czarnoskórych kobiet.

Mitchell szczegółowo opisała prawdopodobne konsekwencje swojej diagnozy raka macicy, gdy próbowała poddać się leczeniu niepłodności. “Mam teraz 32 lata i wciąż czuję tę pustkę związaną z brakiem możliwości urodzenia własnego dziecka” – powiedziała Mitchell. “Jestem pierwszym głosem z wielu, które staną przeciwko tym firmom” – dodała.

W wieku 28 lat Mitchell została zmuszona do przeprowadzenia pełnej histerektomii. Powiedziała, że używała chemicznych środków rozluźniających od trzeciej klasy. Jenny Mitchell ma nadzieję, że jej przykład będzie dobrą podstawą do edukacji młodych Afroamerykanek odnośnie niebezpieczeństwa związanego z używaniem produktów kosmetycznych, które niby nie powinny być szkodliwe.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner