New York
45°
Clear
7:03 am4:28 pm EST
3mph
43%
30.19
MonTueWed
48°F
55°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Prawo i Finanse

Miliony osób zakwalifikowane do umorzenia pożyczek studenckich [LISTA]

21.09.2022

Biały Dom opublikował dane, obejmujące wszystkie stany, odnośnie tego, kto kwalifikuje się do umorzenia federalnych pożyczek studenckich – podaje CBS Boston.

Do umorzenia po 10 000 dolarów z pożyczek studenckich kwalifikuje się w Massachusetts 813 000 studentów. 401 200 studentów z Massachusetts kwalifikuje się do umorzenia nawet 20 000 dolarów, ze względu na to, iż byli beneficjentami Pell Grant.

Umorzyć część kredytu będzie mogło 2,4 miliona studentów z Florydy, 1,7 miliona studentów z Pensylwanii i 1,5 miliona studentów Iowa. Najwięcej studentów zakwalifikuje się do umorzenia w Kalifornii i Teksasie – odpowiednio 3,5 i 3,2 miliona studentów.

Najmniej studentów będzie mogło skorzystać z umorzenia w Wyoming (49 600), Północnej Dakocie (82 000) i na Alasce (60 500).

StanSzacowana liczba kwalifikujących się kredytobiorców (w zaokrągleniu do najbliższej setki)Szacunkowa liczba kwalifikujących się pożyczkobiorców Pell Grant (w zaokrągleniu do najbliższej setki)
Alabama588,000404,900
Alaska60,50037,300
Arizona810,800554,900
Arkansas365,600269,000
California3,549,3002,340,600
Colorado698,100419,000
Connecticut454,200238,200
Washington, D.C.105,60060,300
Delaware116,90068,000
Florida2,427,6001,716,300
Georgia1,506,1001,039,100
Hawaii111,50065,700
Idaho201,400144,900
Illinois1,486,600863,600
Indiana856,400555,500
Iowa408,700248,900
Kansas360,900225,500
Kentucky563,300394,000
Louisiana608,100435,200
Maine175,000105,300
Maryland747,100419,400
Massachusetts813,000401,200
Michigan1,316,000849,300
Minnesota729,700416,300
Mississippi417,200316,400
Missouri777,300502,200
Montana120,40078,600
Nebraska232,100136,000
New Hampshire175,10085,300
New Jersey1,082,900590,300
New Mexico215,900159,000
New York2,258,8001,320,100
Nevada315,800216,900
North Carolina1,190,500785,500
North Dakota82,00049,600
Ohio1,677,8001,085,700
Oklahoma454,300321,600
Oregon499,000332,100
Pennsylvania1,717,300988,800
Rhode Island133,90075,300
South Carolina681,100458,400
South Dakota109,10065,100
Tennessee795,300542,000
Texas3,323,2002,306,700
Utah282,700206,300
Virginia965,100566,500
Vermont72,20037,100
Washington697,600423,800
West Virginia213,100145,000
Wisconsin685,100412,700
Wyoming49,60031,400

Źródło: Biały Dom

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY