New York
64°
Clear
6:54 am6:35 pm EDT
0mph
76%
30.18
WedThuFri
81°F
73°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Minister Czarnek złożył życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024

01.09.2023

Skończyły się, niestety, wakacje, teraz czas na pracę. Całej społeczności szkolnej życzę wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych – przekazał w piątek na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Szef MEiN przywołał najważniejsze zmiany w systemie oświaty obowiązujące od 1 września br., wskazując w ten sposób najważniejsze wyzwania, z jakimi będzie mierzyła się polska szkoła w najbliższych miesiącach. Zapowiedział jednocześnie kontynuację wielu programów i przedsięwzięć realizowanych w poprzednich latach szkolnych.

„Drodzy uczniowie, skończyły się, niestety, wakacje. Też żałuję, ale tak jest każdego roku, bo jest czas na odpoczynek i czas na pracę. Właśnie zaczyna się czas na pracę” – powiedział w zamieszczonym na Twitterze wideo minister Czarnek.

„To jest nowy rok szkolny, w którym czeka was druga klasa historii i teraźniejszości, czeka was m.in. biznes i zarządzanie, czekają na was Laboratoria Przyszłości, w którym czekają również programy takie, jak Poznaj Polskę czy Poznaj Polskę Na Sportowo. Nowy rok szkolny, w którym będziemy kontynuować informatyzację naszych placówek oświatowych. Będziemy inwestować w rozwój infrastruktury oświatowej. (…) Będziemy przekazywać czwartoklasistom laptopy na własność. Będziemy także troszczyć się o to, aby było jeszcze więcej środków finansowych na oświatę” – podkreślił.

Czarnek przekazał, że grupy ekspertów MEiN będą pracowały nad odchudzeniem podstawy programowej w roku szkolnym 2024/2025. „Aby wygospodarować trochę więcej czasu na wspólnotę i relacje rówieśnicze”. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/ mir/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY