New York
48°
Clear
7:09 am5:08 pm EST
6mph
45%
30.34
SunMonTue
52°F
48°F
37°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Minister Niedzielski: potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny na temat szczepień

23.09.2022

Potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny na temat szczepień przeciwko koronawirusowi – powiedział w środę w Ciechocinku minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział też nową kampanię na ten temat skierowaną do osób niezdecydowanych.

Szef MZ Adam Niedzielski pytany był przez dziennikarzy w Ciechocinku m.in. o to, ile osób zaszczepiło się czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19 i czy jest zadowolony z wyniku.

„Od piątku uruchomiliśmy możliwość zapisu na tą czwartą dawkę, czyli drugi booster, ale mówię tu już o preparacie, który uwzględnia najnowszą wersję koronawirusa, czyli ta omikronową. To jest szczepionka, która zawiera również antygen dla wersji BA1 i tutaj rozpoczęliśmy zapisy. Mamy w tej chwili mniej więcej 150 tys. osób zapisanych i około 34 tys. wykonanych szczepień” – przekazał szef MZ.

Niedzielski ocenił też skalę wykonanych szczepień. „Z mojego punktu widzenia jest to absolutnie niesatysfakcjonujące. Ja przypomnę, że trzy dawki przyjęło blisko 12 mln osób i to jest ta liczba, te osoby, które chcemy przekonać do tego, żeby kontynuowały szczepienie, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo” – dodał.

Przyznał, że należy zrobić więcej w sprawie przekonania społeczeństwa do szczepień. „Mamy poczucie, że tu jest potrzebny nowy impuls komunikacyjny” – ocenił.

Minister zdrowia zapowiedział jednocześnie, że w piątek przedstawiona będzie nowa kampania na temat szczepień. „I to nie jest taka kampania zbudowana ad hoc tylko jest to kampania, która wynika z ostatnich kilku miesięcy, kiedy były prowadzone badania na grupach focusowych właśnie wśród osób, które mają wątpliwości, które wahają się i do nich będziemy chcieli skierować i kampanię, ale tez taki bardzo rzeczowe, profesjonalne obiektywne rozwiązanie w postaci odpowiedzi na wszelkie pytania, które budzą wątpliwości. Będzie specjalny serwis” – sprecyzował.

Autorzy: Szymon Zdziebłowski, Tomasz Więcławski

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY